Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
E-dzienniki trafią do szkół
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kk261Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16/08/2009, 11:33    Temat postu: E-dzienniki trafią do szkół Odpowiedz z cytatem

Już niedługo do lamusa mogą odejść papierowe dzienniki nauczycielskie. Rozporządzenie Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall umożliwia wprowadzenie do szkół dzienników elektronicznych.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie placówki pedagogiczne zdecydują się na rezygnację z tradycyjnych metod prowadzenia lekcji. Wprowadzenie systemu informatycznego, umożliwiającego prowadzenie dzienników w formie elektronicznej, wiąże się bowiem z poważnymi kosztami.

Szkoły będą musiały wyposażyć swoje placówki w odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Nieuniknione będzie też zapewne przeszkolenie kadry pedagogicznej pod kątem tych technicznych nowinek.

Szacuje się, że obecnie około 0,3 procent szkół w Polsce prowadzi, oprócz dziennika tradycyjnego, dziennik lekcyjny w formie elektronicznej. Szkoły te korzystają z dostępnych na rynku programów komputerowych, służących do rejestracji różnych informacji o uczniu i informacji o prowadzonych zajęciach.

Dziennik elektroniczny bywa też stosowany w szkołach jako dodatkowa forma kontaktu między szkołą a rodzicami uczniów. Główną jego zaletą jest szybkość zestawiania danych i przekazu informacji. Smile
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
google_adsense

GoogleWysłany: 16/08/2009, 11:33    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu