Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Informacja Prokuratury ws. domniemanych więzień CIA
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mariusz_j_wsus_poznan
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 3769
Skąd: Poznań
PostWysłany: 18/04/2012, 20:25    Temat postu: Informacja Prokuratury ws. domniemanych więzień CIA Odpowiedz z cytatem

Sprawa prowadzona jest pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. (nadużycie władzy), w toku śledztwa przesłuchano 62 osoby oraz zebrano 20 tomów akt – wynika z informacji przekazanej HFPC przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie.

W odpowiedzi na wniosek HFPC Prokuratura Apelacyjna poinformowała również, że śledztwo zostało przedłużone do 11 sierpnia 2012 r. Prokuratura potwierdza również, że po 18 marca 2009 r. występowano do właściwych władz USA o udzielenie stosownych informacji w ramach pomocy prawnej.

„Jednocześnie uprzejmie informuję, iż nie mogę udzielić szerszej odpowiedzi na zadane pytania z uwagi na fakt, że zgromadzony w sprawie materiał jest niejawny, objęty klauzulą »ściśle tajne«” – czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Udzielone informacje nie zostały udostępniony w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. „Zgodnie bowiem z utrwalonym orzecznictwem przepisy cytowanej ustawy nie mają zastosowania do postępowań przygotowawczych pozostających w biegu (…). Szanując jednak prawo obywateli do informacji o działalności organów władzy publicznej przekazuję do Państwa wiadomości powyższe informacje” – napisał w odpowiedzi prokurator Artur Wrona.
źródło ;newsletter@hfhr.pl (18 kwietnia 2012)
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 18/04/2012, 20:25    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu