Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Ugoda w procesie o dostęp do toalety
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mariusz_j_wsus_poznan
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 3769
Skąd: Poznań
PostWysłany: 28/02/2012, 22:30    Temat postu: Ugoda w procesie o dostęp do toalety Odpowiedz z cytatem

Ugoda w procesie o dostęp do toalety

Józef Głuchowski pozwał dwa warszawskie oddziały banków o naruszenie jego dóbr osobistych przez nieudostępnienie toalety. Na rozprawie w ubiegłym tygodniu zawarł z jednym z banków ugodę. Na jej mocy bank zobowiązał się m.in. do udostępnienia toalety klientom.

Proces toczy się od roku. W październiku 2009 r. Józef Głuchowski korzystał z usług oddziałów banków na pl. Bankowym w Warszawie. W trakcie wizyty w banku musiał skorzystać z toalety. Udał się więc do pomieszczeń, które zgodnie z jego wiedzą pierwotnie były przeznaczone na toalety. Jednak drzwi do nich były zamknięte, a miejsca te były oznaczone jako pomieszczenia gospodarcze. W międzyczasie był odsyłany do kolejnych pomieszczeń, w których prosił o pomoc kolejne osoby. Po długim czasie i wielu prośbach, a także stanowczych żądaniach został wpuszczony do toalety, która jednak nie posiadała dostępu do światła naturalnego ani sztucznego. Więcej informacji o sprawie dostępnych jest tutaj.

Na początku zeszłego roku Józef Głuchowski zdecydował się wytoczyć powództwo przeciwko bankom o naruszenie dóbr osobistych.

Na mocy zawartej w ubiegłym tygodniu ugody PKO BP zobowiązał się do przeprosin na piśmie, wypłacenia zadośćuczynienia oraz udostępnienia toalety klientom swojego oddziału.

„Naszym zdaniem sprawa pana Głuchowskiego jest precedensowa w kontekście warunków jakie powinny spełniać budynki użyteczności publicznej” – mówi Katarzyna Wiśniewska, prawniczka HFPC, która obserwowała proces.Wyrok odnośnie powództwa w pozostałej części sąd ogłosi na początku marca.

źródło :newsletter@hfhr.pl /28.02.2012.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 28/02/2012, 22:30    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu