Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kalefiDołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1
PostWysłany: 06/03/2014, 10:38    Temat postu: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia Odpowiedz z cytatem

Witam. W styczniu tamtego roku prowadziłem samochód pod wpływem alkoholu, natomiast dopiero w kwietniu dostałem wyrok skazujący tj. o przestępstwo z art. 178a & 1 k.k. Sąd skazał mnie na 6 miesięcy pozbawienia wolności i warunkowo zawiesił karę na okres 2-óch lat. Pod koniec czerwca natomiast \"Mamusia\" znalazła u mnie 0,6g amfetaminy i pojechała z tym na policję. W tym samym dniu zabrano mnie na komisariat i dostałem z tego tytułu kolejny wyrok na początku października. Czyn ten stanowi wypadek mniejszej wagi (art. 62 ust. 1 i 3), więc zapłaciłem karę grzywny plus wymierzono mi okres rzeczywistego pozbawienia wolności w dniu ...., przyjmując, że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się dwóm dziennym stawkom grzywny. Za ten fakt, wyroku w zawieszeniu żadnego nie dostałem. Wszystkie kary pieniężne zapłaciłem.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje w ogóle przesłanka do rzeczywistego pozbawienia mnie wolności? Dlaczego jestem wzywany skoro drugi wyrok za amfetaminę ma niską wagę i jest bez wyroku w zawieszeniu? Kolejne moje pytanie brzmi, czy orzeczenie o zarządzeniu wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności dostanie również mój pracodawca. Podjąłem pracę dwa lata temu i nie ukrywam, że nie chciałbym jej stracić. Jestem kawalerem, nie mam nikogo na utrzymaniu, nie płacę alimentów. Były to dwa moje występki, nigdy poza wyżej opisanymi nie miałem żadnego konfliktu z prawem. Czy istnieje możliwość, że mnie \"posadzą\"? Jakie konsekwencje mogę ponieść i czy powinienem mieć adwokata?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 06/03/2014, 10:38    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu