Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Czy kandydat na radnego miasta może być karany
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
adamk



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 1
PostWysłany: 27/09/2010, 20:56    Temat postu: Czy kandydat na radnego miasta może być karany Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam pytanie.
Dokładniej chodzi o to czy osoba która była skazana wyrokiem sądu 1.5 roku w zawieszeniu na 2 lata a było to 17 lat temu może kandydować na radnego miasta?

Niby wedle art. 7 ust. 2 pkt 1 Ordynacji wyborczej:

Nie mają prawa wybieralności osoby:
- karane za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego;
- wobec których wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego ściganego z oskarżenia publicznego;

Natomiast jest coś takiego jak Zatarcie skazania.

§ 4. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.

I tera czy osoba skazana ponad 15 lat temu może kandydować na radnego miasta?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam Adam Kowal
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 27/09/2010, 20:56    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
mariusz_j_wsus_poznan
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 3769
Skąd: Poznań
PostWysłany: 30/09/2011, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Może kandydować, nastąpiło zatarcie skazania.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu