Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Regulamin Wydziału Komunikacji
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stahooDołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 1
PostWysłany: 21/04/2021, 14:09    Temat postu: Regulamin Wydziału Komunikacji Odpowiedz z cytatem

Jest taki Wydział Komunikacji, który z jakiegoś powodu chce zablokować możliwość załatwienia dwóch lub więcej spraw na sąsiadujących ze sobą stanowiskach obsługi na które to trzeba zamówić wizytę 7 dni wcześniej. Dodam, że rejestracja pojazdu wymaga złożenia wniosku z załącznikami i czekania jak Urzędnik wprowadzi dane z wniosku w system, więc stanie w formie wazona przez 30 min przy okienku mija się z celem i można by w tym czasie na sąsiednim okienku załatwić koleją sprawę.

W regulaminie systemu kolejkowego Naczelnik W.K. napisała: "Podczas załatwiania sprawy, osoba obsługiwana, musi być obecna przy stanowisku obsługi. Nieobecność spowoduje niezałatwienie sprawy." - dodam, że według interpretacji Pani Naczelnik nie wolno nawet usiąść czy iść do toalety bo odchodząc stanowiska sprawa nie będzie załatwiona, trzeba stać i patrzeć jak Urzędnik klepie w klawiaturę.
Według mnie jest to ograniczenie swobody obywatelskiej lub nawet zatrzymanie bez uzasadnionej przyczyny pod rygorem nie wykonania rejestracji pojazdu. Według mnie odmowa rejestracji pojazdu w przypadku gdy miałem umówioną wizytę na godzinę, przyszedłem o czasie, złożyłem wniosek z dokumentami i poszedł na okienko obok czekając jak Urzędnik się wykona swoje czynności, też nie ma podstawy prawnej.

Proszę o opinie w tej sprawie. Czy taki zapis łamie jakieś prawo i czy egzekwowanie tego zapisu ma podstawy prawne. Dodam, że nie ma innej możliwość rejestracji pojazdu. Tzn, jest druga opcja można wrzucić wniosek z oryginałami dokumentów do pudła które stoi przy drzwiach i czekać na kontakt ze strony Urzedu za miesiąc.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 21/04/2021, 14:09    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu