Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Automatyczne przedłużenie zamówienia w regulaminie
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
chorgDołączył: 09 Mar 2008
Posty: 1
PostWysłany: 09/03/2008, 9:02    Temat postu: Automatyczne przedłużenie zamówienia w regulaminie Odpowiedz z cytatem

Witam.
W zeszłym roku zamówiłem usługę w jednej z firm. Dotyczyła ona w skrócie prezentacji produktów, na stronach www tejże firmy. Złożyłem zamówienie przesyłając podpisany formularz faksem. Początkowo korzystałem z serwisu ale z czasem zapomniałem. W miesiącu styczniu przysłano mi fakturę proforma na kolejny okres trwania usługi. Zignorowałem ją gdyż nie byłem zainteresowany prolongatą (usługa już wygasła!). Pod koniec stycznia telefonicznie i mailowo poproszono mnie o uregulowanie należności gdyż zgodnie z regulaminem nie złożyłem pisemnego wypowiedzenia na 10 dni przed wygaśnięciem usługi (punkt 7 na zamówieniu). I tu pojawiają się moje wątpliwości, czy ten punkt jest zgodny z obowiązującymi przepisami? W chwili obecnej w regulaminie nie ma tego punktu, został usunięty. Czy fakt że podpisałem dokument w przeświadczeniu, że jest to tylko zamówienie a nie umowa może mieć jakieś znaczenie?
Przedstawiciel tej firmy twierdzi (w przesłanym do mnie piśmie), że kontaktowali się ze mną w spawie przedłużenia umowy nawet do ostatniej chwili - ostatni kontakt ponoć był 26 grudnia - tak mu wyszło na kalendarzu, to było te 10 dni do końca umowy. Pogratulować takich sumiennych pracowników, którzy nawet w Święta Bożego Narodzenia myślą o kliencie.
Nie chodzi tu o jakieś straszne pieniądze, ja zawaliłem, że nie pamiętałem o rezygnacji z usługi niech gość ma też odwagę się przyznać. Fakturę proforma przysłali także po terminie w którym skończyło się świadczenie usługi.
W chwili obecnej przesłali mi zwykłym listem fakturę VAT, poleconym (2 tygodnie później) wezwanie do zapłaty wraz z uwagami co i kto mi zrobi jak nie zapłacę. Mogłem przecież tej faktury nie otrzymać takie dokumenty to wypada przynajmniej wysłać listem poleconym.
Proszę o jakieś sugestie jak dalej postępować.
Pozdrawiam,
Andrzej Płaczek
P.S. Jeżeli będą osoby skłonne mi pomóc to mogę załączyć podpisane zamówienie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 09/03/2008, 9:02    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu