Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Dzialka rekreacyjna
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan71Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 1
PostWysłany: 10/01/2019, 22:47    Temat postu: Dzialka rekreacyjna Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od okołu 10 lat posiadam działkę rekreacyjną (w ramach ROD), którą przejąłem po moim zmarłym wujku. Wujek wszedł w jej posiadanie ok. 30 lat temu. Jej powierzchnia wg dokumentacji wynosi ok. 500 m2. Jednak na samym początku wujek został poproszony o zagospodarowanie części wspólnej ogrodu przylegającej do jego działki z 1 strony oraz do drogi publicznej z 2 strony (pozostający trójkąt, gdyż droga poprowadzona jest po skosie w stosunku do terenu ogrodu). W ten sposób faktyczny wymiar użytkowany wynosi ok. 600 m2.
Zgodnie z regulaminem ROD maksymalna powierzchnia wynosi 500 m2. Obecnie Zarząd ROD domaga się ode mnie doprowadzenia działki do rozmiarów zgodnych z regulaminem. Przez ponad 30 lat Zarząd ROD nie zgłaszał żadnych roszczeń co do użytkowanej części wspólnej. W ciągu 10 lat mojego użytkowania działki poniosłem duże nakłady finansowe w celu doprowadzenia jej do zadbanego stanu (posadzone tuje wzdłuż ogrodzenia, nowy trawnik, wycięcie starych krzewów, wyrównanie terenu). Przez cały ten okres również nikt nie zgłaszał problemu ani nie domagał się ode mnie zaniechania prowadzonych przeze mnie prac.

Moje pytanie jest następujące: Czy fakt, że opisana sytuacja trwała przez tak długi okres (> 30 lat) oraz była akceptowana przez Zarząd oraz zagospodarowanie części przylegającej do faktycznego terenu działki odbyło się na prośbę Zarządu (również ok. 30 lat temu) może być przesłanką do nabycia prawa do całej powierzchni opisanego terenu (czy można mówić o zasiedzeniu terenu ?) ?
Co z faktem, że teraz powierzchnia działki przekracza maksymalną powierzchnię określoną przez regulamin ROD ? Kto ewentualnie powinien pokryć koszty związane z doprowadzeniem działki do zgodnej z regulaminem powierzchni ? Czy możliwy jest podział terenu na 2 niezależne działki ?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 10/01/2019, 22:47    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu