Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Egzekucja komornicza
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kaa5Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 2
PostWysłany: 05/06/2012, 12:32    Temat postu: Egzekucja komornicza Odpowiedz z cytatem

Wobec mnie toczą się cztery egzekucje komornicze prowadzone przez tego samego komornika. Trzy egzekucje sa z tytułu niespłacanych kredytów i jedna z tytułu alimentów o które wniósł mój syn (ma 20 lat). Egzekucje zgodnie z przesłanymi informacjami moga być prowadzone z zajęcia wynagrodzenia, konta bankowego, ruchomości i nieruchomości. Zajęcie wynagrodzenia trwa już od 4 lat. W tym roku w kancelarii zmienił się komornik który bardzo się uaktywnił. Moja sytuacja jest bardzo trudna wręcz na skraju wyczerpania. Pracuję zawodowo na umowe o prace na czas nieokreślony. Jestem po rozwodzie, mam 39 lat, mieszkanie które zajmuję zostało przydzielone z zasobów gminy i jest w systemie TBS zajmowane jest woparciu o umowe najmu ja jestem głównym najemca a syn osoba upoważnioną do zamieszkiwania. Ponieważ ciągle zalegałam z czynszem i syn bał się że wyrzucom nas z mieszkania wniósł o alimenty ode mnie sąd przydzielił mu 800 zł i z tego płaci część czynszu i utrzymuje się (syn się jeszcze uczy). Ja z wynagrodzenia otrzymuję około 1000 z ostatniej wypłaty dla komornika było potracone 1800 zł (czyli 3/5).Teraz komornik wniósł o zajęcie konta osobistego gdzie mam przelewane pozostałą część wynagrodzenia. Obecnie pomaga mi przyjaciel który pomieszkuje z nami i przyniósł ze soba trochę swoich rzeczy. Ztego 1000 mam zapłacić czynsz (cały to 700 zł) energię 450zł(wszystkoi jest na prąd) dojazd do pracy i jedzenie. W mieszkaniu syn posiada komputer na którym się uczy (technikum informatyczne) perkusję elektr. która dostał od chrzestnej na 18ke. Przyjaciel przywiózł telewizor i laptop. Poza tym w mieszkaniu sa standardowe sprzety: lodówka, pralka, kuchenka. Posiadam samochód mały rocznik 1998 którego współwłaścicielem jest przyjaciel a służy mi mi on do podróży służbowych posiadam umowe na wykorzystywanie samochodu do celów służbowych.Moje pytania czy jeżeli alimenty sa w wysokości 800 zł pozostałe zadłużenia w kwocie około 140 tys. to wówczas komornik zajmuje 3/5 wynagrodzenia? Co może w tej sytuacji przejąć komornik? Jak mogę zabezpieczyć to co posiadam lub to co posiada syn i przyjaciel przed zajęciem? Czy mieszkanie w systemie TBS przydzielone przez gminę którego jestem najemcą jest bezpieczne? Co mogłabym zrobić żeby w ogóle jakoś funkcjonować. Nie chce się uchylać od zapłąty zaciągniętych zobowiązań, kredyty zaciągnęłam pod wpływem męża któy znęcął sie nad nami psychicznie i ekonomicznie był uzależniony od narkotyków i alkoholu ciągle ratowąłam go z opresji w tym finansowych stąd ta sytuacja. W mojej firmie będa przydzielane pracownikom akcje spółki jak można to uchronić przed zajęciem gdyż takie akcje mogły by posłużyć na negocjacje z bAnkiem i spłątę części zadlużenia. Prosze o rzetelne podejście do mojej sprawy już na prawde ciężko mi żyć.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 05/06/2012, 12:32    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11097
Skąd: opolskie
PostWysłany: 05/06/2012, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaa5 napisał:

1.Moje pytania czy jeżeli alimenty sa w wysokości 800 zł pozostałe zadłużenia w kwocie około 140 tys. to wówczas komornik zajmuje 3/5 wynagrodzenia?
2.Co może w tej sytuacji przejąć komornik? Jak mogę zabezpieczyć to co posiadam lub to co posiada syn i przyjaciel przed zajęciem?
3.Czy mieszkanie w systemie TBS przydzielone przez gminę którego jestem najemcą jest bezpieczne?
4. Co mogłabym zrobić żeby w ogóle jakoś funkcjonować.
5. W mojej firmie będa przydzielane pracownikom akcje spółki jak można to uchronić przed zajęciem gdyż takie akcje mogły by posłużyć na negocjacje z bAnkiem i spłątę części zadlużenia.


1. Zajęcie w egzekucji alimentacyjnej - 60% wynagrodzenia. Wysokość zadlużenia nie ma znaczenia. Czyli właściwie.
2. Egzekucja może być prowadzona z całego majatku dłużnika. Komornik nie powinien zająć ruchomości jeśli z faktur wynika ze nie jest on ich właścicielem. Pozostałe ruchomości będace we władaniu dłużnika (mające wartość) może zająć. Pozostaje postępowanie przeciwegzekucyjne prowadzone przed sadem. O zwolnieniu ruchomości z zajęcia zdecyduje sąd.
3. Bezpieczne.
4.
kaa5 napisał:
Ztego 1000 mam zapłacić czynsz (cały to 700 zł) energię 450zł(wszystkoi jest na prąd)


To bardzo dużo - 1150zł miesięczne opłaty za mieszkanie. Nie każdego na to stać. Osobiście za jedno z mieszkań (58m.kw.) płacę czynsz ( w tym ogrzewanie i energia elektr.) w wysokości 450zł.
Tu szukałbym oszczędności.

5. Akcje to Twój majątek więc mogą zostać zajęte a nastepnie zlicytowane - art.911*7 § 4 - KPC (wszedł w zycie z dniem 03.05.2012)
Jeśli zostaną zgromadzone na rachunku maklerskim zastosowane mogą byc zapisy art.911*8 - egzekucja z instrumentów finansowych zapisanych na rachunku papierów wartościowych(prosze poczytać).
Nic nie zrobisz.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaa5Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 2
PostWysłany: 05/06/2012, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź, rozumiem że komornik jeśli zechce zająć jakieś ruchomości będące w mieszkaniu a na które nie posiadam faktur że nie sa moja własnością to należy odwoływać się do sądu. Mieszkanie no cóż wiem że opłaty sa wysokie ale w grę wchodziłoby niestety jedynie wnioskowanie do gminy o zamianę na tańsze a to jednak procedura długotrwała i niezbyt pewna poza tym wiążąca się z kosztami (urządzenie przystosowanie do użytku). Dodatek mieszkaniowy nie przysługuje bo pod uwagę są brane całe dochody i nikogo nie interesuje że mam zajęcie komornicze.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11097
Skąd: opolskie
PostWysłany: 05/06/2012, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaa5 napisał:
rozumiem że komornik jeśli zechce zająć jakieś ruchomości będące w mieszkaniu a na które nie posiadam faktur że nie sa moja własnością to należy odwoływać się do sądu.


Nalezy wystąpic z powództwem przeciwegzekucyjnym - art.841 kpc:
§ 1. Osoba trzecia może w drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego przedmiotu
od egzekucji, jeżeli skierowanie do niego egzekucji narusza jej prawa.
§ 2. Jeżeli dłużnik zaprzecza prawu powoda, należy oprócz wierzyciela pozwać
również dłużnika.
§ 3. Powództwo można wnieść w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu
prawa, chyba że inny termin jest przewidziany w przepisach odrębnych.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jadlos
Moderator
Moderator


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 3540
Skąd: Kraków
PostWysłany: 10/06/2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto dodać, że to nie ty masz wnosić to powództwo, tylko WŁAŚCICIEL zajętej rzeczy. Jeżeli właścicielowi nie przeszkadza zajęcie należących do niego ruchomości na spłatę twojego długu, to nic się z tym nie zrobi.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu