Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Informacje o forum - przeczytaj, zanim zaczenisz nas obrażać
Poprzedni temat :: Następny temat
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
jadlos
Moderator
Moderator


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 3540
Skąd: Kraków
PostWysłany: 30/04/2010, 20:45    Temat postu: Informacje o forum - przeczytaj, zanim zaczenisz nas obrażać Odpowiedz z cytatem

Tekst jest kopią odpowiedzi na zarzut pewnego użytkownika forum, w związku z powyższym występują w nim formy grzecznościowe

Na samym początku chciałbym poinformować Panią, że platforma forumprawne.info nie udziela porad prawnych jako takich. Wynika to bezpośrednio z zapisów regulaminu forum:
Cytat:
§4. Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Jest jedynie platformą, dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć.

§5. Prezentowane na Forum poglądy, opinie i odpowiedzi na pytania prawne mają jedynie charakter informacyjny, pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek.


Chciałbym zwrócić uwagę, że na forum nie są świadczone usługi, wszyscy odpowiadający użytkownicy wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie za darmo, udzielając wskazówek osobom nie orientującym się w zawiłym świecie prawa. Jest to pewnego rodzaju wolontariat, praca na rzecz innych. Proszę mi wierzyć, że robimy, co możemy, aby odpowiedzieć na jak największą część pytań, jednak jest nas ledwie kilka osób a wymagania są bardzo duże.

Odnosząc się do pytania o nadzór nad forum: nie ma osób, które byłyby tu zatrudnione. Cała społeczność forumprawne.info składa się z ochotników, zarówno zawodowych prawników, jak i entuzjastów prawa. My - jako moderatorzy - sprawujemy pewnego rodzaju nadzór nad porządkiem na forum, ale nie jest to nadzór merytoryczny. Nie możemy nakazać nikomu odpowiedzieć na jakieś pytanie, bo jest to wyłączna dobra wola odpowiadającego.

Zaznaczę, że jeżeli chce Pani otrzymać profesjonalną poradę prawną z gwarancją, istnieje wiele serwisów, które takową świadczą. Są to jednak serwisy płatne. My jesteśmy darmowi i w związku z tym takiej gwarancji dać nie możemy.

Proszę nie zrozumieć mnie źle, ale jeżeli wchodząc na forum po 1-2 dniach od ostatniej wizyty widzi się ok. 100-150 pytań z różnych dziedzin prawa, nie jestem w stanie (ja, ani żaden inny użytkownik forum) uważnie przeanalizować każdą sytuację opisaną przez użytkownika, po czym napisać przystępną, pewną odpowiedź. Osobiście stawiam na jakość, a nie ilość, wobec tego wolę napisać 5-10 porządnych, opartych na przykładach odpowiedzi, niż odpowiadać byle jak każdemu, gdyż pomimo tego, że prawnie nie ponoszę konsekwencji związanych ze skutecznością odpowiedzi, czuję się zobowiązany do udzielania pomocy względnie rzetelnej.

Ostatnią kwestią, którą pragnę poruszyć jest fakt czasu, jaki dajecie nam na napisanie odpowiedzi. Pierwsze "ponaglenia" pojawiają się już po 3-4 godzinach od napisania pytania. Nie możecie Państwo wymagać od nas odpowiedzi natychmiastowej, zwłaszcza w godzinach porannych, gdyż najczęściej jesteśmy wtedy na uczelniach, w pracy i oczywistym jest, że takiej pomocy udzielić nie możemy.

Mam nadzieję, że przekonałem Panią, iż robimy co możemy, aby trzymać forum w ryzach, ale 100% gwarancji odpowiedzi nie jest możliwe. Proszę próbować, pisząc nowe posty w założonych wcześniej tematach, być może ktoś z nas w końcu się zainteresuje.

Pozdrawiam, jadlos
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
google_adsense

GoogleWysłany: 30/04/2010, 20:45    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi