Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Jak firma windykacyjna moze wyegzekwowac dług
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tina_pDołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1
PostWysłany: 07/03/2008, 23:51    Temat postu: Jak firma windykacyjna moze wyegzekwowac dług Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie mianowicie jak firma windykacyjna moze wyegzekwować dług w wysokosci 290 zł z tytułu oddanych po terminie ksiązek do biblioteki czy moze skierowac sprawę do sądu proszę o odpowiedz i pozdrawiam
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 07/03/2008, 23:51    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
maximusszczecinDołączył: 08 Mar 2008
Posty: 15
PostWysłany: 08/03/2008, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej kolejności wezwie dłużnika pisemnie do zapłaty w/w kwoty, a następnie jeżeli było ono bezskuteczne to zwróci się do właściwego sądu cywilnego np. w postępowaniu nakazowym aby ten wydał wyrok o nakazie zapłaty danej kwoty(postanowi też co do zasady o kosztach sądowych itp.). Wyrok się uprawomacnia, następuje przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty, a potem sprawa trafia do komornika(tu dochodzą dodatkowe koszta).
Nie znam, regulaminu biblioteki, z której korzystasz, więc zakładam,że podstawą prawną do dochodzenia w/w kwoty będzie nie zachowanie regulaminu, który zgodziłaś się przestrzegać. Zastanawia mnie tylko z punktu widzenia pranego czym dokładnie jest ta "kara" np. czy nie są to qasi odsetki.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomekgDołączył: 14 Mar 2008
Posty: 2
PostWysłany: 18/03/2008, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy nastąpiła cesja długu? ( biblioteka sprzedała dług firmie windykacyjnej- powinieneś otrzymać taką informację pocztą) jeśli nie to firma windykacyjna moze cię informować o konsekwencjach , wysyłać wezwania i nekać cię telefonami ,LUB NEGATYWNIE ZAOPINIOWAĆ TA SPRAWĘ DLA BIBLIOTEKI BO ONA JEST WŁAŚCICIELEM DŁUGU I DECYDUJE W TEJ SPRAWIE A NIE FIRMA WINDYKACYJNA... za zadłuzenie powyzej 200 zł osoba fizyczna może znaleść się w BIG ( wpisać tam może wyłoncznie włascicel długu , a nie firma windykacyjna która ma umowę na obsługę i próbę windykacji długu NA ETAPIE POLUBOWNYM. jAK ZNAJDZIESZ SIĘ BIG TO BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEM Z KREDYTAMI( za parę lat zmiana mieszkania i wtedy spłacisz ten dług z odsedkami aby usunieto cię z BIG ( Biuro Informacji Gospodarczej) MOJA RADA JAK ZADŁUZENIE JEST ZASADNE TO SPŁAĆ JE , BO MAŁE SA SZANSE ŻE KTOŚ CI DARUJE TE PIENIADZE, A ODSEDKI USTAWOWE ( chyba obecnie 11,5% są kożystniejsze niż na lokatach bankowych ....)
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu