Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Legalizacja zakupu ciągnika rolniczego - brak ciągłości umów
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kenzooDołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 6
PostWysłany: 20/02/2011, 10:45    Temat postu: Legalizacja zakupu ciągnika rolniczego - brak ciągłości umów Odpowiedz z cytatem

Witam
W roku 2005 nabyłem na podstawie Umowy kupna - sprzedaży ciągnik rolniczy Ursus C330 - rok produkcji 1982 od poprzedniego właściciela. Ciągnik charakteryzował się złym stanem technicznym, wymagał kompletnego odnowienia przez remont kapitalny. Osoba która mi go sprzedała nie była pierwszym jego właścicielem, gdyż zachował się dowód rejestracyjny ciągnika od pierwszego właściciela, widnieje w nim wpis - pierwsza rejestracja rok 1982 i dane pierwszego właściciela. Dane te zostały mi potwierdzone przez wydział komunikacji widniejący w dowodzie rejestracyjnym na piśmie. Dokument ten jak się okazuje był w posiadaniu kolejnych właścicieli ciągnika, którzy jednak nie rejestrowali go. Sprzedający mi ten ciągnik sam odkupił go kilka lat temu od innej osoby, / inna niż widnieje w dowodzie rejestracyjnym / ale nie dokonał rejestracji ciągnika, tak jak i poprzedni właściciele, gdyż zapewne używali go tylko do prac polowych w swoim gospodarstwie, bez wyjazdu na drogi publiczne. Dokładna ilość kolejnych właścicieli tego ciągnika jest nie znana. Po przeprowadzeniu przeze mnie remontu kapitalnego tego ciągnika postanowiłem go zarejestrować, tu zaczynają się schody.
Wydział komunikacji żąda przedstawienia udokumentowanej ciągłości kolejnych właścicieli ciągnika, ale nie jest to do odtworzenia w ogóle. Bez tego nie zarejestrują ciągnika. Posiadam na dzień dzisiejszy tylko pierwszy dowód rejestracyjny z tego ciągnika i umowę kupna – sprzedaży pomiędzy mną, a ostatnim właścicielem. W związku z tym mam pytanie: jakich czynności należy dokonać, aby rejestracja ciągnika była możliwa.
Za okazaną pomoc z góry dziękuję.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 20/02/2011, 10:45    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
jadlos
Moderator
Moderator


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 3540
Skąd: Kraków
PostWysłany: 20/02/2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydział Komunikacji ma rację - bez ciągłości własności o rejestracji nie ma mowy.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kenzooDołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 6
PostWysłany: 21/02/2011, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jadlos dzięki, ale twoja odpowiedź nic nie wnosi do sprawy.Tyle to wiedziałem z Wydziału Komunikacji ... mnie interesuje dalszy tryb postępowania. Słyszałem w miedzy czasie, że sprawę trzeba skierować do Sądu Cywilnego o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej. Tylko kto będzie w tym konkretnym przypadku stroną postępowania? Obecny właściciel, czyli ja i kto jeszcze? Czy będą nią / str. postępowania / - poprzedni właściciel, czy ewentualni świadkowie obecni przy zakupie ciągnika.i jak napisać konkretnie / treść wniosku / taki wniosek do sądu.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drgreenthumbb
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1151
PostWysłany: 21/02/2011, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnioskodawcą będzie Pan, a uczestnikiem z pewnością powinien być właściciel wpisany do dowodu rejestracyjnego i ewentualnie osoba, od której nabył Pan pojazd.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenzooDołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 6
PostWysłany: 22/02/2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie

I kolejny problem związany z ta sprawą. Pierwszy właściciel jak się okazało dzisiaj / wiadomość z miejsca zamieszkania właściciela z dowodu rejestracyjnego - potwierdzona przez właściwy Urząd Gminy / zmarła dawno temu, ale już po sprzedaniu ciągnika. Co w takiej sytuacji? czy uczestnikiem postępowania zostanie ostatni jego właściciel, z którym mam umowę kupn-sprzedaży, czy może ewentualni świadkowie obecni podczas zakupu tego ciągnika rolniczego?
Dziękuję z góry za dalsze odpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu