Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Mam Problem ze sprzedającym. Kupiłem auto.
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
marcin_subaru555Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 1
PostWysłany: 09/11/2007, 18:04    Temat postu: Mam Problem ze sprzedającym. Kupiłem auto. Odpowiedz z cytatem

Witam. Tydzień temu kupiłem auto. Sprzedający gwarantował (oczywiście nie na piśmie) tylko słownie że auto miało malowany tylko tylny błotnik. Po wypytaniu o stan techniczny auta, sprzedający potwierdził że wszystko jest ok i tylko ten błotnik malowany. Spisaliśmy umowę kupna - sprzedaży. i po Paru dniach pojechałem do lakiernika. Okazuję się że auto było malowane na kilku innych elementach. Zauważyliśmy cienie w komorze lakierniczej przy mocnym świetle i sprawdzisliśmy testerem że faktycznie było malowane prawie całe auto. Sprzedający nie odbiera telefonu i nie odpowiada. Czy można potraktować to jako wadę ukrytą? Jeśli tak to w jaki prawny sposób mogę domagać się zwrotu pieniędzy za auto lub zwrotu za ukrytą wadę pojazdu?
Proszę o jakieś porady, już tracę nadzieję a sprzedający milczy ignrując mnie...
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 09/11/2007, 18:04    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
ona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 465
Skąd: Lubawa
PostWysłany: 10/11/2007, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zgodnie z art. 557. § 1k.c.
Cytat:
Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.


Wadą jawną jest wada, której istnienie kupujący mógł ujawnić w chwili zawarcia umowy przy dołożeniu zwykłej uwagi, wadą ukrytą jest wada, której ujawnienie wymagałoby szczególnych fachowych badań. Wydaje mi się, że fakt iz malowany był cały samochód jest wadą ukrytą, bowiem można ją dostrzec dopiero podczas fachowych badań. W praktyce wydaje mi się, że jeśli nie zawarliście w umowie zastrzeżenia, że malowany jest tylko błotnik, to sprzedający będzie pewnie twierdził, że informował Pana iż malowane było prawie całe auto.

Jeżeli uda się Panu udowodnić, że sprzedający zapewniał Pana, że malowany jest tylko błotnik to zgodnie z art 556. § 1 k.c.
Cytat:
Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).


Proszę pamiętać, że zgodnie z art. 563. § 1 k.c.
Cytat:
Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia,
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu