Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Mieszkanie - zaliczki, a różnice
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tyszkaDołączył: 27 Gru 2018
Posty: 1
PostWysłany: 27/12/2018, 18:15    Temat postu: Mieszkanie - zaliczki, a różnice Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od 33 miesięcy wynajmuję mieszkanie i płacę czynsz dla Wynajmującego plus zaliczkę na rachunki (energia elektryczna, gaz, woda, ścieki, wywóz odpadów oraz czynsz dla Zarządcy), a następnie powinienem rozliczać się według kosztów rzeczywistych – na podstawie faktur wystawianych przez zakład energetyczny, gazowy i wodociągowy. Jak się następnie okazało, wszystkie rachunki opłacał Wynajmujący (nigdy ich nie widziałem). Na moje pytania czy kwota, którą płacę na uregulowanie rachunków jest wystarczająca, odpowiadał, że chyba tak (zastanawiam się, czy nie zostałem celowo wprowadzony w błąd). Okazuje się, że rachunki nie były płacone terminowo. Teraz okazało się, że kwota zaliczek nie była wystarczająca na uregulowanie rachunków. Jak już się dowiedziałem, powinienem te kwoty uregulować, ponieważ w umowie nie ma informacji, do kiedy zaliczki powinny zostać rozliczone (część rachunków została mi przedstawiona). W związku z powyższym mam pytanie, na które odpowiedzi wyjaśnią, jaką kwotę powinienem uregulować:
1. Czy po zakończeniu umowy, która obowiązuje do końca grudnia Wynajmujący może domagać się dopłaty różnicy między zaliczkami (tak jak już wspominałem, w umowie nie ma informacji do kiedy zaliczki będą rozliczane) a rzeczywiście wystawionymi rachunkami? Nie chodzi o te rachunki, które już mi przedstawione, ale o to które mogę zobaczyć już po wyprowadzce, które będą dotyczyły okresu w którym wynajmowałem mieszkanie.
2. Czym właściwie jest czynsz dla Zarządcy jeśli w wystawionych przez Spółdzielnię mieszkaniową zawiadomieniach o wysokości opłat za lokal wymienione są następujące pozycje: eksploatacja (eksploatacja, konserwacja bieżąca, wynagrodzenie zarządcy) i fundusz remontowy. Czy te składniki stanowią czynsz dla Zarządcy? Zgodnie z moją wiedzą czynsz jest pojęciem właściwym jedynie dla określenia wynajmu.
3. W przypadku gdy otrzymałem rachunki dopiero teraz a mieszkanie wynajmuję od 33 miesięcy (jak wspominałem wcześniej, zgodnie z umową powinienem je sam opłacać ale właściciel mi ich nie udostępniał) powinienem zapłacić kwotę zgodną z wystawionymi rachunkami czy zgodną z rzeczywistymi wpłatami właściciela? Kwoty te różnią się, ponieważ właściciel uregulował rachunki tylko częściowo.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 27/12/2018, 18:15    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11097
Skąd: opolskie
PostWysłany: 27/12/2018, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Tak. Nie może domagać się odsetek za zwłokę.
2. Krótko i ogólnie - to planowane wydatki związane z zarządzaniem nieruchomościami.
3. Zgodnie z wystawionymi rachunkami/fakturami. Uwzględniając wpłacone zaliczki.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alokaDołączył: 09 Sty 2019
Posty: 5
PostWysłany: 11/01/2019, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytań sporo i przyda Ci się tutaj odpowiedz na pewno fachowca, który zna się na prawie.Osoby pewnie doradzą Ci w tym temacie, ale nie tak dobrze jak radca prawny. Zadaj może takie pytanie doradcom na prawnikonline24.pl . Opiszesz im swoją sytuację i pytania, a oni wycenią dany temat. Zapłacisz i otrzymasz w szybki sposób pełną odpowiedź, która będzie wyczerpująca poparta wszystkimi prawnymi paragrafami. Będziesz bardziej pewna swoich praw, które Ci się należą. Osobiście na pewno bym tak zrobiła, jak bym miała taki problem jak Ty. Nie musisz stać w kolejkach do doradcy, bo wszystko załatwisz online, bez wychodzenia z domu.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu