Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Odzyskanie pieniędzy od byłego pracodawcy
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
takasobieDołączył: 06 Lis 2007
Posty: 1
PostWysłany: 06/11/2007, 18:41    Temat postu: Odzyskanie pieniędzy od byłego pracodawcy Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie proszę o pomoc, bo nie wiem jak sobie poradzić i od czego zacząć.
Kilka lat temu chciałam skorzystać z kredytu z Zakładowego Funduszu Socjalnego i kupić mieszkanie. Wypełniłam wniosek, spełniłam wszystkie warunki m.in. wpłaciłam 20% wartości mieszkania co potwierdziłam wstępną umową notarialną. Komisja przyznała mi kredyt i została sporządzona umowa kredytowa podpisana jednostronnie przez kredytodawcę czyli Zakładowy Fundusz Socjalny. Jednak zanim doszło do podpisania umowy kredytowej przeze mnie zakład pracy wymówił mi umowę o pracę z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy (redukcja etatów).
Tym samym nie otrzymałam kredytu i pieniądze, które wpłaciłam tyt. zadatku przepadły. Pozwałam zakład pracy do sądu o zwrot kosztów poniesionych w związku z nieskuteczym kupnem mieszkania (koszty notarialne, koszty biura pośredniczącego w znalezieniu mieszkania oraz 20% ceny mieszkania). Uważam, że zostałam oszukana przez pracodawce. Moja sytuacja finansowa znacznie pogorszyła się i musiałam wyjechać za granice w poszukiwaniu pracy. Moją sprawę zostawiłam prawnikowi, który po zapoznaniu sie z dokumentami zapewniał mnie, że wygrana będzie po mojej stronie. Niestety stało się innaczej. Również apelacja była bezskuteczna. Obecnie jestem w kraju i chcę odzyskać swoje pieniądze. Proszę o pomoc co mam robić w takiej sytuacji.
Zdaję sobie sprawę, że nie mogę oczekiwać zwrotu zadatku od sprzedającego mieszkanie. Chcę aby zakład pracy zwrócił mi pieniądze. Moim zdaniem, to on naciągnął mnie na koszty i chce od zakładu odzyskać te pieniądze. Uważam, że jeśli zamierzali mnie "zredukować", to powinni mi odradzić skorzystanie z funduszu socjalnego. Uważam, że poszczególne działy powinny współpracować ze sobą i ZFS powinien upewnić się jakie plany wobec mnie ma dział kadr. Mnie natomiast poinformowano, że spełniam wszystkie warunki i muszę tylko dostarczyć wstępną umowę notarialną na kupno mieszkania. Jeśli jednak popełnili taka gafę, to nie powinni rozwiązywać ze mną umowy. W końcu narazili mnie na duże straty finansowe. Straciłam pracę i wieloletnie oszczędności.
Zakład pracy, który mnie skrzywdził jest teraz w doskonałej kondycji finansowej
Czy jest możliwość ponownego rozpatrzenia sprawy w sądzie?
Czy mogę z tą sprawą zwrócić sie do Rzecznika Spraw Obywatelskich?
Jeśli nie, to gdzie mam sie udać?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 06/11/2007, 18:41    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu