Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Pomocy
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mis123Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 1
PostWysłany: 28/12/2009, 15:55    Temat postu: Pomocy Odpowiedz z cytatem

witam prosze mi podac przyklady razacej niewdziecznosci ale tak na chlopski rozum czym sie sad sugeruje odwoluukac darowizne czy o codzienne klutnie z darczynca powiedzmy o nie umyta szklanke czy o brak ciszy w dzien bo sa dzieci sad moze odwolac darowizne
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 28/12/2009, 15:55    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
gosia
Administrator
Administrator


Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 739
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29/12/2009, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W doktrynie i orzecznictwie przyjmuje się, że przez pojęcie rażącej niewdzięczności należy rozumieć tylko takie czynności obdarowanego (działania lub zaniechania), które są skierowane przeciwko darczyńcy z zamiarem nieprzyjaznym. Chodzi tu przede wszystkim o popełnienie przestępstwa przeciwko darczyńcy (zarówno przeciwko życiu, zdrowiu i czci, jak i przeciwko mieniu) oraz o naruszenie przez obdarowanego obowiązków wynikających ze stosunków osobistych łączących go z darczyńcą (np. odmowa udzielenia pomocy w czasie choroby mimo oczywistej możliwości).
Znamion rażącej niewdzięczności nie wyczerpują z reguły czyny nieumyślne obdarowanego, a także drobne czyny nawet umyślne, ale niewykraczające w określonych środowiskach poza zwykłe konflikty życiowe (rodzinne). O istnieniu lub nieistnieniu podstaw do odwołania darowizny z powodu rażącej niewdzięczności decydują w każdym wypadku konkretne okoliczności, rozważane na tle zwyczajów panujących w określonym środowisku społecznym.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu