Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Poświadczenie nieprawdy w umowie
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
osaczonyDołączył: 07 Lut 2015
Posty: 40
PostWysłany: 24/11/2021, 10:20    Temat postu: Poświadczenie nieprawdy w umowie Odpowiedz z cytatem

W Umowie Kupna-Sprzedaży samochodu moja była żona sprzedając wspólny samochód oświadczyła w odpowiednim paragrafie, że samochód będący przedmiotem umowy stanowi jej wyłączną własność i jest wolny od praw osób trzecich. Tymczasem samochód ten został nabyty w czasie trwania wspólnoty majątkowej a ja po rozwodzie nie zrzekłem się swoich praw/udziału do tego samochodu. Sprzedaż samochodu nie była ze mną uzgadniana, została zatajona przede mną i odbyła się przed złożeniem wniosku o podział majątku wspólnego. Ze środków uzyskanych z tej sprzedaży oczywiście moja była zona nie rozliczyła się ze mną. Teraz Sąd zajmuje się ta sprawą. Chciałbym zapytać jakie konsekwencje grożą mojej byłej żonie za poświadczenie nieprawdy w Umowie Kupna-Sprzedaży i kto może wystąpić ewentualne ukaranie? Czy Sąd to zrobi z urzędu, czy ja musze o to wystąpić, czy może w ogóle nie ma takiej możliwości? Dodatkowo chciałbym zapytać, czy w postępowaniu o podział mogę wystąpić z dodatkowym roszczeniem np. o odsetki od kwoty przynależnej mi po sprzedaży samochodu za czas od tej sprzedaży do momentu rozliczenia się, albo jakieś formy odszkodowania za nieuprawnione rozporządzenie częścią mojego majątku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 24/11/2021, 10:20    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 13121
Skąd: opolskie
PostWysłany: 25/11/2021, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kto może wystąpić ewentualne ukaranie?

Nikt jej nie będzie karał. Wartość samochodu (wartość z umowy lub rynkowa na dzień podziału majątku - w zależności co bardziej jest dla Ciebie korzystne, tak powinieneś wnioskować) zostanie zaliczona do majątku wspólnego. Zostanie podzielona pomiędzy małżonków. Ty otrzymasz środki finansowe.
Cytat:
czy w postępowaniu o podział mogę wystąpić z dodatkowym roszczeniem np. o odsetki od kwoty przynależnej mi po sprzedaży samochodu
Nie, ponieważ roszczenie nie jest jeszcze wymagalne. Nie nastąpił prawomocny podział.
Cytat:
albo jakieś formy odszkodowania za nieuprawnione rozporządzenie częścią mojego majątku?

Tu nie ma żadnej szkody.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu