Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Pytanie dot. zwrotu towaru
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
monika25



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 1
PostWysłany: 08/11/2010, 14:28    Temat postu: Pytanie dot. zwrotu towaru Odpowiedz z cytatem

Mam do Państwa pytanie następującej treści:
Prowadzę sprzedaż sukienek wieczorowych przez internet. Klienta zakupiła u mnie sukienkę, która była sprawdzana dla niej na specjalne zamówienie z USA. Klienta została poinformowana o możliwości zwrotu towaru w nienaruszonym stanie, jeśli sukienka będzie za mała czy za duża. Po 7 dniach od daty zakupu klienta poinformowała mnie, iż chce zwrócić sukienkę, zgodziłam się na zwrot. Po otrzymaniu sukienki i obejrzeniu okazało się, że sukienka nie posiada metki (została ona oderwana przez klientkę) i tu moje pytanie czy mogę w takiej sytuacji nie przyjąć zwrotu? Nadmieniam, iż koszt sukienki jest dość duży bo 1399zł więc wydaje mi się, że mogę mieć problem ze sprzedażą jej bez metki. Jeśli istnieje jakiś paragraf mówiący o tym, iż mogę odmówić zwrotu bardzo proszę o zacytowanie go.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 08/11/2010, 14:28    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
lukasz16



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 3
PostWysłany: 08/11/2010, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W razie odstąpienia umowa uważana jest za niezawartą (od początku), a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty (art. 2 ust. 3).
Jeśli kupujący (konsument) zwrócił Pani towar niekompletny, uszkodzony, używany ma Pani niezaprzeczalne prawo do odmówienia przyjęcia zwrotu, co więcej, nie idą za tym żadne konsekwencje prawne.
Proszę napisać do klientki uzasadnienie odmowy zwrotu oraz poinformować ją, że sukienka zostanie do niej odesłana.
Proszę nie reagować na żadne groźby sądem z jej strony, gdyż to Pani jest na zwycięskiej pozycji.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu