Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Rozwiązanie umowy na czas oznaczony najmu lokalu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
pioza5



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 5
PostWysłany: 29/01/2008, 17:19    Temat postu: Rozwiązanie umowy na czas oznaczony najmu lokalu Odpowiedz z cytatem

Mam podpisaną umowę na okres do dnia 01-01-2012. Paragraf umowy oprócz podania czasu na jaki została zawarta umowa zawiera zapis: "...i może zostać wypowiedziana przez każdą ze stron z zachowaniem 3 miesięcznego terminu wypowiedzenia".
Jak ją wypowiedzieć? POMOCY!
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 29/01/2008, 17:19    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
ona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 465
Skąd: Lubawa
PostWysłany: 29/01/2008, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Proszę wypowiedzieć ją na piśmie. Proszę napisać: "z dniem .......wypowiadam umowę najmu zawartą dnia...."
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pioza5



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 5
PostWysłany: 29/01/2008, 23:04    Temat postu: Umowa najmu na czas określony Odpowiedz z cytatem

Ale czy nie ma problemu z wypowiedzeniem umowy czasowej mimo tego zapisu? Czy pismo trzeba wysłać listem poleconym czy osobiście dostarczyć?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawnik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1163
Skąd: warszawa
PostWysłany: 30/01/2008, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wazne, że ma Pan dowod nadania lub dostarczenia (z zastrzezeniem szczególnych postanowien umowy). Od daty wskazanej w pismie, lub daty doreczenia, jesli nie wskaze Pan zadnej daty, biegna trzy miesiace okresu wypowiedzenia. "‘„Art. 673. § 3. (251) Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie."Pozdrawiam.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pioza5



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 5
PostWysłany: 30/01/2008, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli w tych szczególnych zapisach umowy jest tylko informacja o prawach wynajmującego a nie najemcy to można to wypowiedzieć powołując się tylko na zapis : każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawnik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1163
Skąd: warszawa
PostWysłany: 30/01/2008, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W umowie muszą również być opisane Pani uprawnienia. Jeśli ma Pani taki zapis jak Pani zacytowała, to oczywiście może Pani rozwiązac umowe przy zachowaniu tergo terminu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pioza5



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 5
PostWysłany: 30/01/2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak dobrze zrozumiałem ten zapis o możliwości wypowiedzenia można potraktować jako szczególny zapis w umowie wg Art 673 paragraf 3.

Wynajmujący twierdzi że tej umowy nie można wypowiedzieć pomimo zamieszczenia tego zapisu o możliwości wypowiedzenia z okresem 3 miesięcznym.

Na jaki przepis mogę się powołać podczas rozmowy z wynajmującym?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pioza5



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 5
PostWysłany: 31/01/2008, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co oznacza po art 673 par.3 ten zapis - (251) bo niestety nigdzie nie mogę tego zlokalizować.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 465
Skąd: Lubawa
PostWysłany: 31/01/2008, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę się powołać po prostu na art. 673 § 3

Cytat:
Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawnik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1163
Skąd: warszawa
PostWysłany: 31/01/2008, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie bylo zapisu o mozliwosci wypowiedzenia trzebaby bylo uznac mozliwosc natychmiastowego rozwiazania umowy. (251) oznacza zmianę przepisów, a ten numer to link do tej zmiany. Dla Pani to nieistotne. Należy zrobic tak jak wskazywała poprzedniczka. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajka



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 9
PostWysłany: 11/02/2008, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapis w umowie na czas oznaczony,dotyczący wypowiedzenia jest niewazny.Jest to nielogiczne.Albo jest umowa na czas oznaczony, albo z trzymiesięcznym wypowiedzenie.jeżeli jest jedno i drugie,to jest traktowana jako umowa na czas oznaczony.Jest mnóstwo orzecznictwa na ten temat.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawnik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1163
Skąd: warszawa
PostWysłany: 14/02/2008, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To glupie orzecznictwo w takim razie skoro jest jednoznaczny przepis. To jak zawre umowę na rok to jestem zwiazany? - to nieracjonalna interpretacja.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajka



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 9
PostWysłany: 14/02/2008, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie wytłumaczę,ale oczywiście nie za darmo.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawnik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1163
Skąd: warszawa
PostWysłany: 14/02/2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, nie trzeba- sam jestem prawnikiem i jak bede porzebowal chetnie zapoznam sie"masa orzecznictwa",ktore nie moze istniec skoro byloby skrajnienielogiczne. pozdrawiam.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajka



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 9
PostWysłany: 15/02/2008, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaden prawnik,nie pisze takich rzeczy.Zasada pewności obrotu prawnego jest jedną z naczelnych zasad.Umowę na czas oznaczony można wypowiedzieć np.w przypadku klęski żywiołowej,albo w ściśle określonych w umowie wypadkach,ale nie jest nim na pewno trzymiesięczne wypowiedzenie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu Idź do strony 1 2