Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Wykorzytanie wizerunku
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
cwietaDołączył: 07 Sty 2008
Posty: 2
PostWysłany: 07/01/2008, 17:17    Temat postu: Wykorzytanie wizerunku Odpowiedz z cytatem

Witam. Pod koniec sierpnia roku 2007 brałem udział w sesji zdjęciowej do jednego z banków. Zdjęcie miało być wykorzystane do plakatu reklamowego banku. Wcześniej oczywiście podpisałem istotną umowę z agencją która mnie raprezentowała. Do owej umowy oczywiście był podpięty szkic (tzw. lajałt) na którym widać jak zdjęcia (zdjęcie) ma być wykonane. Opisując krótko, miał być widoczny kawałek twarzy od nosa w góre (gdzie nie można zidentyfikować osoby), na co się zgodziłem oczywiście za konkretną stawkę.
Na sesji oczywiście robiliśmy zdjęcia tak jak dotyczyła umowa plus inne ujęcia, gdzie widoczna jest znaczna część twarzy (pełna identyfikacja). Dany fakt zgłosiłem, że odbiegamy od pewnych ustaleń. Otrzymałem odpowiedź abym się nie obawiał bo grafik zrobi tak jak jest ustalone w umowie (więc to mnie uspokoiło).
Na początku października pewna z moich znajomych osób pochwaliła się,że mnie widziała w banku na plakatach , pokazując zrobione zdjęcie tel. kom. Oczywiście chciałem zobaczyć efekt finalny (kto by nie chciał). Jakie było moje zaskoczeniem, kiedy zobaczyłem zdjęcie z plakatu zupełnie odbiegające od moich ustaleń z agencją. Zaistaniałą sytuację zgłosiłem do agencji która mnie reprazentowała, w celu wyjaśnienia i załatwienia całej sprawy. Po ponad 2 miesiącach do dnia dzisiejszego nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Dzisiaj sam dzwoniłem do agencji produkcyjnej, gdzie przedstawiłem moje stanowisko w tej sprawie. Zapytawszy czemu zostało wykorzystane zdjęcie odbiegające od umowy i że nie zgodził bym się na wykorzystanie mego wizerunku za taką stawkę. W odpowiedzi pani próbowała mnie przekonać,że na zdjęciach przecież mnie pytali czy godzę się na takie zdjęcie bez zmiany stawki i się zgodziłem :szok :mysle .Nadmienie, że jest ze mną wszystko w porządku,jestem przy zdrowych zmysłach, pamięć mam bardzo dobrą.
Kończąc, dodam, że na koniec dzisiejszej rozmowy z ową Panią oświadczyłem, że jeżeli dodadzą mi 100% (za identyfikacje twarzy) uzgodnionej umową stawki to zapominam o całej sprawie.
Pani, że będzie rozmawiała z ich prawnikiem i że czeka na przedstawienie prawnych argumentów mojego stanowiska w tej sprawie.
Dla mnie sprawa jest bardzo jasna. Mam umowe i lejałt (szkic zdjęcia)jak to miało wyglądać.Wygląda zupełnie inaczej.
JAk to wygląda ze strony prawnej. Proszę o pomoc
cwieta
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 07/01/2008, 17:17    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
cwietaDołączył: 07 Sty 2008
Posty: 2
PostWysłany: 08/01/2008, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.Jest to dla mnie bardzo ważne. Jakimi prawnymi argumentami sie mogę podpierać
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu