Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zachowek i zwrot dokumentów z sądu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mephistofelesDołączył: 02 Paź 2015
Posty: 27
PostWysłany: 24/11/2021, 16:24    Temat postu: Zachowek i zwrot dokumentów z sądu Odpowiedz z cytatem

Witam , córka dostała z sadu pozew o zapłate zachowku , zgadza sie z z tym że ten zachowek musi zapłacić jednak nie zgadzała sie z dodatkowymi kosztami tj zastępsstwo procesowe itp ponieważ po dostaniu przedsąwego wezwania o zapłatę zachowku próbowała kontaktować sie ze strona przeciwna ale bez skutku . Napisała do Sądu odpowiedź na pozew jednak tylko w jednym egzemplarzu , po dostaniu upomnienia z Sądu uzupełniła dokumenty o drugie egzemplarze . Jednak wczoraj Sąd zwrócił dokumenty bez podania przyczyny zwrotu . Czy jest jeszcze jakaś szansa na ponowne złożenie tej odpowiedzi żeby Sąd rozpatrzył to ?? Czy po tym zwrocie już nie ma żadnego odwołania ??
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 24/11/2021, 16:24    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 13118
Skąd: opolskie
PostWysłany: 24/11/2021, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachowek przysługuje z mocy ustawy. Powinien być wypłacony bez jakiegokolwiek wezwania. Wezwanie to już zapowiedź, że jeśli nie wypłacisz, to idę do sądu. Tu nie ma się po co kontaktować. Trzeba płacić. Jak uważała, że jest za wysoki, to płaci według swoich wyliczeń w/g cen rynkowych nabytego majątku. W takim przypadku sąd może rozpatrzeć pozew czy został wypłacony w odpowiedniej wysokości. Koszty płaciłby w takim przypadku ten, kto proces przegrywa.
Cytat:
Czy jest jeszcze jakaś szansa na ponowne złożenie tej odpowiedzi żeby Sąd rozpatrzył to ?

Nie ma. Wezwanie sądu do uzupełnienia braków formalnych w określonym terminie jest terminem zawitym. Jego niedotrzymanie, skutkuje nie przyjęciem pisma procesowego. Jak w odpowiedzi na pozew, wnosiła jedynie zarzut, że próbowała się kontaktować, to niech sobie odpuści. To i tak nie ma żadnego znaczenia.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu