Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zasiedzenie terenu lasów pańśtwowych
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
runnerDołączył: 10 Gru 2018
Posty: 1
PostWysłany: 10/12/2018, 8:30    Temat postu: Zasiedzenie terenu lasów pańśtwowych Odpowiedz z cytatem

Hej,

Na wstępie napiszę, że moje pytanie jest bardziej złożone i zahacza jeszcze o prawo budowlane (tak mi się wydaje) ale nie chciałbym tego rozwlekać po całym forum dlatego opiszę wszystko tutaj.

Otóż jakieś 40 lat temu (obecnie mam 25 lat a to działo się za czasów dzieciństwa jednego z moich rodziców) dziadek wygrodził sobie polanę w lesie jak ogródek. Wiadomo to były inne czasy i nikt na to nie zwracał uwagi. Generalnie nie zwracają do dzisiaj bo wykupiliśmy działkę zaraz obok ("za płotem") i nikt z obecnych urzędników nic z tym nie zrobił mimo, że pytali dziadka co to za działka. Dziadek wszystko wytłumaczył, sytuacja miała miejsce jakieś 5 lat temu i od tego czasu nikt z urzędu nie odwiedził nas ponownie więc uważam, że sprawę olali.

Obecnie chciałbym przejąć tę wygrodzoną na dziko działkę w ramach zasiedzenia i tutaj w podpunktach chciałbym możliwie krótko opisać sytuację i dodać pytania:
1. Postawiona tam jest altanka, murowany basen, huśtawka, jakaś tablica do kosza <- z tego co się orientowałem to świadczy na naszą korzyść ponieważ są to znaki użytkowania terenu
2. To chyba powinno być jako pkt 1. - zasiedzenie wg definicja prawa było w złej wierze - nie ma dowodów na płacenie podatków czy czegokolwiek innego
3. Czy mogę wystąpić do sądu o wydanie decyzji o zasiedzeniu tak aby działka od razu była wpisana na mnie? Czy musi to być któryś z dziadków? Wydaje mi się, że wg prawa też przysługuje prawo do zasiedzenia ponieważ mam 25 lat i "korzystam" z tej działki od urodzenia.
4. Obojętnie na kogo zostanie działka zapisana jak wygląda sprawa z opłatami? Jest to zwykły podatek od wzbogacenia wyliczony na podstawie wartości działki czy jakaś inna metoda?
5. Jaki "typ" działka leśna(?) uzyskuje po takim procesie? Jest to dla mnie istotne ze względu iż planuję tam w przyszłości wykonać jakaś prostą wylewkę i postawić kilka(naście) blaszanych garaży pod wynajem więc tu chyba musiałaby to być działka budowlana pod inną zabudową niż jednorodzinna?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 10/12/2018, 8:30    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu