Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Sprowadzanie towarów z Unii i sprzedaż w Polsce
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
yareckimm



Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 2
PostWysłany: 10/11/2008, 13:06    Temat postu: Sprowadzanie towarów z Unii i sprzedaż w Polsce Odpowiedz z cytatem

Czy jako firma mogę sprowadzać z krajów Unii markowe kosmetyki do dalszej odsprzedaży ?

Prowadzę sklep internetowy i chciałbym kupować oryginalne, markowe kosmetyki, perfumy itd. i sprzedawać je dalej za pomocą sklepu i serwisów aukcyjnych.


Czy naruszę w ten sposób jakieś przepisy np. dystrybucyjne na terenie Polski?


Pozdrawiam i liczę na pomoc
Yarecki
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 10/11/2008, 13:06    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
demiurg
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 124
Skąd: Lublin
PostWysłany: 12/08/2009, 10:24    Temat postu: Swoboda przepływu towarów Odpowiedz z cytatem

Jednym z filarów Unii Europejskiej jest barak ceł na granicach wewnętrznych i swoboda przepływu towarów wewnątrz Unii więc jak najbardziej możesz się zająć takim handlem.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jack73



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 21
PostWysłany: 07/09/2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Jednym z filarów Unii Europejskiej jest barak ceł na granicach wewnętrznych i swoboda przepływu towarów wewnątrz Unii więc jak najbardziej możesz się zająć takim handlem.


Jednym z filarów Unii Europejskiej w ramach Unii Celnej jest brak GRANIC Wewnętrzynych,które wystepują jedynie jako granice STATYSTYCZNE a nie CELNE! TAK więc wypisywanie o braku ceł jest trochę spóżnione w czasie.
Jasne, że nie ma ceł w transakcjach wspólnotowych a jedyną sprawą celną to są sprawy deklaracji Intrastat,które trzeba składać do Urzędu Celnego jeśli firma przekroczy odpowiedni próg WNT.
Poza tym "jednym z filarów Unii Europejskiej" jest prawo autorskie do dystrybucji markowych czyli pewnikiem zastrzeżonych produktów/towarów! Jeśli jest to markowy produkt to trzeba sprawdzić u sprzedającego czy można prowadzić swobodną dystrybycję tych towarów w Polsce(np. jeśli nie ma w PL autroryzowanego Przedstawiciela /firmy,k tóra może mież WYŁĄCZNOŚĆ na sprzedaż i dystrzbucję markowych produktów w Polsce.W przeciwnym razie można narazić się na konsekewncje prawne/finansowe za nieautoryzowaną sprzedaż(oczywiście z wyłączeniem os. fizycznych). Tak więc gadki o w stylu nie ma ceł to można kupować a przede wszystkim sprzedawać w PL bez najmniejszych problemów produktów markowych- można sobie między książki włożyć... cło to nie wszystko.....
Pozdrawiam
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demiurg
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 124
Skąd: Lublin
PostWysłany: 08/09/2009, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się tylko powołuję na prawo Europejskie a ono nie mówi o granicach statystycznych tylko wprost w art.23 TWE-"Podstawą Wspólnoty jest unia celna, która rozciąga się na całą wymianę towarową i obejmuje zakaz ceł przywozowych i wywozowych między Państwami Członkowskimi oraz wszelkich opłat o skutku równoważnym, jak również przyjęcie wspólnej taryfy celnej w stosunkach z państwami trzecimi." Jeśli ktoś zalicza do filarów UE "prawo autorskie do dystrybucji markowych czyli pewnikiem zastrzeżonych produktów/towarów!" no to może powinien wskazać art. TWE który ustanawia taką zasadę. Tego typu ograniczenia wynikają tylko z prywatnych zobowiązań a nie z ograniczeń o charakterze publicznoprawnym. I co to znaczy, że pewnikiem takie ograniczenia muszą być, gdzie taką zasadę ustanowiono? I jak zdefiniować produkty markowe? Producent oczywiście może zawrzeć umowę dystrybucyjną ale będzie ona obowiązywać tylko w stosunku między nim a sprzedawcą, w stosunku do osób trzecich nie ma już mocy prawnej i tylko sprzedawca będący jej stroną będzie odpowiadał za jej złamanie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jack73



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 21
PostWysłany: 05/11/2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO PRZEDMÓWCY:
Produkty markowe to są te produkty,które mają nie tylko ZASTRZEŻONY ZNAKA TOWAROWY ale i również obszar dystrybycyjny. Tych praw strzegą Urzędy Patentowe Państw Członków Wspólnoty Europejskiej.
Propunuję ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ i z czystego teoretyzowania wprowadzającego w błąd ludzi nie będących "w temacie"- zostawić wiele utopijnych aktów WE,które nie mają pokrycia w polskiej rzeczywistości!
Sugeruje też sprawdzenie dokładne słowa unia celna- to że jest unia celna to nie znaczy że nie ma granic -nawet państwowych czy przytoczonych przez emnie -statystycznych!!!!
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demiurg
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 124
Skąd: Lublin
PostWysłany: 06/11/2009, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do przedmówcy nie zgadzam się z Pana definicją produktu markowego, nie wiem skąd ją Pan wziął, ale powiedzmy że mamy do czynienia z takim produktem markowym jak telefon Nokia, ma on zastrzeżony znak towarowy Nokia, ale gdzie jest tam mowa o obszarze dystrybucyjnym, co jeśli ktoś sprowadzi z Anglii 10 takich telefonów a potem je sprzeda w Polsce, czy ich producent będzie mógł, żądać od niego odszkodowania? I jeszcze jedno nie napisałem, że w ogóle nie ma granic państwowe oczywiście są ale celnych nie ma.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jack73



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 21
PostWysłany: 11/11/2009, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Do przedmówcy nie zgadzam się z Pana definicją produktu markowego, nie wiem skąd ją Pan wziął, ale powiedzmy że mamy do czynienia z takim produktem markowym jak telefon Nokia, ma on zastrzeżony znak towarowy Nokia, ale gdzie jest tam mowa o obszarze dystrybucyjnym, co jeśli ktoś sprowadzi z Anglii 10 takich telefonów a potem je sprzeda w Polsce, czy ich producent będzie mógł, żądać od niego odszkodowania? I jeszcze jedno nie napisałem, że w ogóle nie ma granic państwowe oczywiście są ale celnych nie ma.

W każdej firmie,która w swojej ofercie posada towary z zastrzeżonym znakiem towarowym jest taka osoba/funkcja jak rzecznik patentowy.
Sugeruję kontakt w rzecznikiem patentowym Nokii.......
POdejrzewam,że zakup w GB 10 szt. telefonów marki Nokia a następnie odsprzedanie ich na rynku polskim nie przyniesie znaczących "szkód materialnych" w postaci utraconych zysków dla np."Nokia Poland" dlatego taka mała partia towaru nawet ich nie zainteresuję..... ale proszę spróbować np. kupiś w GB większą partie telefonów np. 1000 i rozprowadzać je po kraju....albo np. ściągnąć z krajów trzecich- spoza UE....
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu