Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Dwa niezależne stowarzyszenia
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
wnkDołączył: 22 Paź 2019
Posty: 1
PostWysłany: 22/10/2019, 16:32    Temat postu: Dwa niezależne stowarzyszenia Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam jeżeli pytanie umieściłem w złym wątki.
Od roku w pewnej gminie stworzyłem z kolegą stowarzyszenie mające na celu rozwój sportu wśród dzieci. Jesteśmy trenerami i aby skorzystać z dofinansowania które otrzymaliśmy z gminy nie mogliśmy być w zarządzie, jak wiadomo zarząd pracuje charytatywnie w stowarzyszeniach (jakbyśmy byli w zarządzie to nie możemy pobierać pensji za trenowanie). Rodzice z Akademii byli oficjalnie w zarządzie, ale tylko na papierze. Zajmujemy się trenowaniem, organizowaniem turniejów, wyjazdów, zamawiamy stroje, projektujemy plakaty, kosimy stadion. Wszystko robimy we dwóch.
Ostatnio zrodził się nam pomysł aby założyć takie stowarzyszenie w sąsiedniej gminie i współpracować ze sobą. Moje pytanie brzmi czy kolega może być w zarządzie i ja mogę trenować u niego i odwrotnie? Ułatwiło by nam to pracę, tak to z wszystkimi dokumentami musimy jeździć po rodzicach... Jaka to wygląda od strony prawa? Będą to dwa NIEZALEŻNE stowarzyszenia ale możemy jeździć na turnieje na 2 drużyny przez co koszty mamy dwa razy mniejsze. Główne miejscowości gmin są oddzielone od siebie o 5 km..
W przyszłości jak dzieci podrosną możemy jeden rocznik zgłosić jako jedno stowarzyszenie A do ligi a kolejny jako stowarzyszenie B?

Nie widzę żeby było to nielegalne z prawem ale mogę się mylić.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 22/10/2019, 16:32    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu