Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Rezygnacja z zarządu spółki
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
marek_tDołączył: 14 Paź 2014
Posty: 3
PostWysłany: 11/12/2019, 12:19    Temat postu: Rezygnacja z zarządu spółki Odpowiedz z cytatem

Witam,
Bardzo proszę o doradztwo w jaki sposób skutecznie mogę zrezygnować ze stanowiska prezesa w sp. z o.o. Jestem jedyną osobą od ok 6 lat która reprezentuje spółkę - nie ma innych członów zarządu, spółka nie zatrudnia pracowników i od ok 6lat nie prowadzi również działalności (jest tylko na papierze). Słyszałem,iż wystarczy złożyć pismo o rezygnacji do Sądu a druga wersja, że trzeba zrobić to w formie aktu notarialnego. Czy może ktoś udzielić mi informacji jakie rozwiązanie jest skuteczne i z jakimi wiąże się to kosztami?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 11/12/2019, 12:19    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
prawnik_krakowDołączył: 05 Sty 2020
Posty: 2
PostWysłany: 05/01/2020, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych jeżeli w wyniku rezygnacji członka zarządu żaden mandat w zarządzie nie byłby obsadzony, członek zarządu składa rezygnację wspólnikom, zwołując jednocześnie zgromadzenie wspólników, chyba że umowa spółki stanowi inaczej.

Zaproszenie na zgromadzenie wspólników zawiera także oświadczenie o rezygnacji członka zarządu. Rezygnacja jest skuteczna z dniem następującym po dniu, na który zwołano zgromadzenie wspólników. Czyli zwołuje Pan zgromadzenie wspólników składając równocześnie oświadczenie o rezygnacji a po jego odbyciu należy zawiadomić sąd rejestrowym z wnioskiem o wykreślenie Pana jako prezesa zarządu.

Tak jest na chwilę obecną. Wcześniej skutek z reguły dawało wysłanie pisma z oświadczeniem o rezygnacji do Krajowego Rejestru Sądowego. Co do kosztów - można spróbować bezkosztowo, jeśli okaże się, że to nie przejdzie, koszt zmiany wyniesie 350,00 zł.

Pozdrawiam,
www.prawo-krakow.pl
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu