Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Sp z o.o. zarząd, prokura, udziałowiec
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mc1999Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 7
PostWysłany: 06/08/2018, 21:06    Temat postu: Sp z o.o. zarząd, prokura, udziałowiec Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie spotykam się z dość dziwnymi procedurami w kwestii organów uprawnionych do reprezentacji Sp. z o.o. i tak np : Jak się ma od niedawna funkcjonujące nazewnictwo "Beneficjenta rzeczywistego" do działalności Sp. z o.o. Banki żądają udostępnienia danych beneficjentów rzeczywistych w celu np weryfikacji pod kątem kredytu dla spółki z o.o. Moje pytanie to - Jakie znaczenie ma ocena udziałowca na działalność spółki zarządzanej przez Zarząd składający się z innych osób niż udziałowcy ?
Dlaczego udziałowiec jest beneficjentem rzeczywistym skoro o kredyt ubiega się spółka prawa handlowego posiadająca oddzielny byt prawny ? Przecież udziałowiec nawet nie musi widzieć na oczy tego kredytu bo to Zarząd podpisuje z bankiem umowę i wydaje otrzymany kredyt .
Następną kwestią jest funkcja Prokurenta . Dlaczego Prokurent nie może reprezentować strony ( Spółki z o.o. ) przed Sądem i nie może zeznawać jako strona procesu Mowa tu o prokurze samoistnej oczywiście . To są niektóre tylko kwestie z którymi się ostatnio spotykam gdzie dotychczas nie było z tym problemu a mam w tej kwestii doświadczenie kilkuletnie
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 06/08/2018, 21:06    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu