Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Sprzedaż działki CZY odzyskanie pieniędzy u Notariusza?
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kosmicznaDołączył: 10 Sty 2020
Posty: 2
PostWysłany: 10/01/2020, 13:02    Temat postu: Sprzedaż działki CZY odzyskanie pieniędzy u Notariusza? Odpowiedz z cytatem

Witam. Niestety nie wiem czy zakładam wątek w dobrej kategorii. Jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Jestem młodą osobą która ma do podjęcia trudną decyzję związaną z działką z domem. Nie wiem co najlepiej byłoby zrobić a decyzję muszę podjąć w ciągu najbliższych dni więc może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak warto postąpić lub po prostu ktoś ma wiedzę i doradzi?

Wraz z byłym partnerem jesteśmy właścicielami działki. Związek(nie formalny) się rozpadł i mam dwie opcje do wyboru. Otóż chcę odzyskać pieniądze które włożyłam w tą działkę. Jedną opcją jest moje zrzeczenie się działki po tym jak on spłaci mnie u notariusza(kwota 30000, co miesiąc 1500zl czyli po 20 miesiącach otrzymała bym pełną kwotę) . Natomiast druga opcja to natychmiastowe zrzeczenie się działki przez niego, działka byłaby dla mnie i nie musiałabym oddawać pieniędzy(jest to ustalone w ten sposób z powodów osobis)
Problem polega na tym iż jest to osoba o wątpliwej uczciwości. Obawiam się czy faktycznie w rzeczywistości podpisanie umowy u notariusza wystarczy by mieć pewność że on będzie mnie spłacać.
Gdybym była tego pewna wybrałabym tą opcję ponieważ nie wiem czy sprzedanie tej działki nie będzie problematyczne.
Pewnie każdy kto to czyta zastanawia się dlaczego nie chcę działki skoro nie mam za nią płacić?
Tak jak napisałam, obawiam się o to czy nie będzie leżeć latami a ja będę tylko właścicielką zostając z niczym (z działką która nie jest mi potrzebna i leży 600km od nowego miejsca zamieszkania).
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 10/01/2020, 13:02    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
kosmicznaDołączył: 10 Sty 2020
Posty: 2
PostWysłany: 10/01/2020, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(Przepraszam że drugą część wiadomości umieszczam w osobnym poście lecz niestety nie mogę inaczej).

Działka leży na lubelskim, poza wsią w cichym spokojnym rejonie. Jest 200km od Warszawy, 50km od Białej Podlaski, 30km od Włodawy. Więc w oddaleniu od miast.
Ma 55 arów, mniej więcej
kształt prostokąta. Jest to działka siedliskowa. Stoi na niej drewniany dom. Ma dach z blachy do wymiany lecz sam dom jako drewno jest w dobrym stanie. Remont został częściowo zrobiony i bardziej umownie (po kosztach, przez osoby bez wiedzy więc raczej wszystko jest i tak do remontu). Aczkolwiek są porządne nowe okna, jedno pomieszczenie zrobione z osb, nowa drewniana podłoga w kuchni itp
Tak więc mimo że dom jest do remontu to jednak wstepne próby jego wykonania miały miejsce.
Jest na działce prąd do podpięcia, woda z własnego ujęcia. Część działki to łąka, druga część jest laskiem. Dojazdem jest droga utwardzona, lecz przez pewien odcinek drogi ok 200m nie ma utwardzonej drogi a trawa. Wokół działki są pola uprawne lecz przez większość roku panuje tu blogi spokój. Natomiast działka jest odgrodzona drzewami. Nigdy nie sprzedawałam nieruchomości co sprawia iż nie wiem jaką szansę na sprzedaż ma to miejsce.

Może więc ktoś bardziej obeznany w temacie jest w stanie coś mi doradzić. Byłabym bardzo wdzięczna : )
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu