Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Wchłonięcie spółki zoo przez drugą - najlepszy sposób?
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mmangoDołączył: 28 Cze 2019
Posty: 1
PostWysłany: 28/06/2019, 16:38    Temat postu: Wchłonięcie spółki zoo przez drugą - najlepszy sposób? Odpowiedz z cytatem

Stoimy przed problemem zamknięcia/wchłonięcia spółki w jak najkrótszym okresie i przy jak najmniejszych kosztach. Ogólnie sytuacja wygląda tak:

Mamy od zeszłego roku dwie spółki (AA i BB). Obie powstały, by ruszyć projekty, na które znalazł się ten sam inwestor - spółki zoo były w formie zabezpieczenia dla inwestycji.
Spółki i tak współpracują razem jak jedna drużyna, to są ci sami ludzie, więc de facto jednej z nich nie potrzebujemy - chcemy zmniejszyć niepotrzebne koszta. W tym momencie prawa do obu projektów są osobno w spółkach, choć umowy zakładają niedysponowanie IP i przedsiębiorstwem bez zgody inwestora. Inwestor zadeklarował się, że nam to umożliwi tylko żebyśmy skonsultowali się z prawnikiem jak to zrobić najlepiej.
Spółka BB zdaje projekt w ciągu dwóch miesięcy. Po tym czasie chcielibyśmy przenieść IP i zobowiązania wobec Inwestora (dzielenie się zyskiem ze sprzedaży) na spółkę AA. Wg tego co na razie wyczytałem w internecie najprościej będzie wchłonąć spółkę BB do spółki AA i podzielić udziały na podstawie zsumowanych kapitałów zakładowych.
W tym momencie obie spółki mają taki sam, minimalny kapitał zakładowy (5000) równo podzielony pomiędzy udziałowców. W spółce AA jest 3 współników, a w spółce BB 5 (w tym 3 z AA). Nie ma tu żadnego agresywnego przejęcia, pozostałe osoby z BB również są za tym rozwiązaniem.

A więc pytanie brzmi: jaki jest dla nas najkorzystniejszy sposób czasowo i finansowo jeśli chcemy zamknąć spółkę BB i przenieść jej zobowiązania razem z IP? Jakby ten proces przebiegał? Chcemy zamknąć sprawę w jakiś miesiąc, żeby zdążyć zanim zaczniemy ze sprzedażą.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc[/list]
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 28/06/2019, 16:38    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu