Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Jazda pod wpływem/po spożyciu narkotyków - marihuana
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
myszor22Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 1
PostWysłany: 22/02/2010, 13:59    Temat postu: Jazda pod wpływem/po spożyciu narkotyków - marihuana Odpowiedz z cytatem

Witam,

początkowo zostałem oskarżony o jazdę pod wpływem narkotyków, art 178kk, z tym, że policjanci którzy mnie zatrzymali wykonali tylko jedną czynność żeby mi to udowodnić, zrobili mi badanie moczu w szpitalu i wynik tego badania był pozytywny na obecność cannabinoli. Wynik pozytywny w moczu można uzyskać nawet do 2-3 tygodni od spożycia. Zeznałem, że paliłem tydzień przed zatrzymaniem z nieznajomymi osobami na imprezie masowej. Po jakimś czasie przyszło mi pismo z sądu (do wiadomości), że sąd nie może się zgodzić na oskarżenie prokuratora o art 178kk, ponieważ nie zebrał on wystarczającej ilości dowodów na moją winę i że może mi jedynie zarzucić artykuł 55KW tj prowadzenie po spożyciu.

Prokurator otrzymał akta sprawy do uzupełnienia, a następnie przesłał je do policjantów prowadzących sprawę. Z tego co wiem, policjanci nie mają zbytnio możliwości uzupełnienia materiału dowodowego, bo zatrzymanie miało miejsce w sierpniu a mamy luty, więc jakie dodatkowe dowody w tej sprawie mogliby zebrać? Ewentualnie mogliby zrobić mi dodatkowe badania, ale mija się to chyba z celem, bo jeżeli od sierpnia nie mam prawa jazdy, bo zostało ono zatrzymane to samochodem nie jeździłem i nawet gdyby dały one wynik pozytywny, to nic to w tej sprawie zdaje się nie wyjaśnia. Chyba, ze mogliby to wtedy zinterpretować jako uzależnienie. (szczerze mówiąc palę raz na miesiąc albo rzadziej i NIGDY nie wsiadam potem za kółko, tak samo jak z alkoholem).

Dzwoniłem dzisiaj do prokuratora który powiedział mi że dostał już moje akta z powrotem, ale nie były one wcale uzupełnione, więc odesłał je znów do policjanta prowadzącego moją sprawę, poinformował mnie również, że sprawa zostanie najprawdopodobniej umożona. Następnie zadzwoniłem do policjanta prowadzącego moją sprawę, a ten powiedział, ze czeka na jeszcze jakiś jeden element i że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, ze moja sprawa zostanie umożona i żebym zadzwonił za 2tygodnie.


Pytania:

Czy ktoś może się domyśla na jaki 'element' może czekać ten policjant? Czy mam się spodziewać badań, dodatkowych przesłuchań, bądź jeszcze czegoś innego?

Policjant z którym rozmawiałem kiedy chciałem się umówić na wgląd w akta wydało mi się, że strasznie chciał źle dobrać termin, żebym ja tych akt jednak nie zobaczył. Kiedy zapytałem kiedy mogę go zastać na komendzie i zobaczyć te akta, dałem mu do wyboru cały tydzień w dowolnych godzinach, a on powiedział, ze będzie prawdopodobnie tylko w piątek i to tylko między 8 a 8.15. Kiedy zapytałem czy jest sens żebym patrzył w te akta odpowiedział odrazu, że nie. Wydawało mi się, że mu ulżyło. Domyśla się ktoś może dlaczego nie chce żebym zobaczył te akta?

Czy jeżeli umożą mi sprawę mogę ubiegać się o odszkodowanie w związku z zatrzymaniem prawa jazdy, przez co straciłem możliwość wykonywania swojego zawodu przez ponad pół roku i wpadłem w depresje przez 2 miesiące?

Jestem przedstawicielem handlowym, naprawdę ciężko znaleźć pracę na tym stanowisku bez wymaganego prawa jazdy. Przez tą całą akcję cofnąłem się w rozwoju swojej osoby, moja kariera bardzo dobrze się rozwijała, pracowałem w solidnej firmie z solidnymi zarobkami. Przez 2 miesiące po straceniu prawa jazdy i pracy byłem w depresji, nie mogłem odnaleźć swojego miejsca. Samochód stał na parkingu, a ja nie miałem uprawnień żeby nim kierować. Nie mogłem znaleźć długo pracy, brakowało mi energii, motywacji, chęci do życia. Rodzina (nikt nigdy nie był karany) patrzyła na mnie jak na zbrodniarza i narkomana. Pokładali we mnie wielkie nadzieje, a ja czułem, że ich zawiodłem a z każdym dniem bez pracy presja się zwiększała, dopiero po wizycie u psychologa poradziłem sobie ze wszystkim i wyszedłem na prostą.


Prowadzenie pod wpływem (178kk) w przypadku narkotyków normowane jest 3 badaniami tj: badaniem krwi, moczu oraz badaniami psycho-ruchowymi. To jest materiał dowodowy pozwalający postawić zarzut w tym artykule. Pytam więc jaki materiał dowodowy jest potrzebny do postawienia art 55KW. W przypadku alkoholu jest to kiedy ktoś ma poniżej 0.2 promila i wtedy jest on rzeczywiście po spożyciu i może mieć to jakiś minimalny wpływ na umiejętność prowadzenia samochodu. Natomiast jeżeli ktoś palił tydzień wcześniej marihuane, to jaki to może mieć wpływ po takim okresie czasu na prowadzenie samochodu? Każdy toksykolog lub inny specjalista potwierdzi, ze po tygodniu ten narkotyk nie działa w żaden sposób na człowieka.


Proszę bardzo specjalistów o pomoc w mojej sprawie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 22/02/2010, 13:59    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu