Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Co się dzieje po zakończeniu okresu zawieszenia kary
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jonaszekDołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 2
PostWysłany: 26/11/2018, 12:41    Temat postu: Co się dzieje po zakończeniu okresu zawieszenia kary Odpowiedz z cytatem

Witam,
chciałbym uzyskać informacje jak wygląda sprawa, a mianowicie:

W dniu dzisiejszym kończy mi się 5 letni okres zawieszenia wykonania kary po rocznym jej odroczeniu. Wcześniej kara była zawieszona na okres 2 lat z nakazem naprawienia szkody.
W związku z trudną sytuacją rodzinną - opiekuje się chorą matką. Jestem bezrobotny i utrzymujemy się z jej niewielkiej emerytury.
Ze względu na opiekę nad matką Sąd dwukrotnie odraczał wykonanie kary (gdyż w okresie próby nie dokonałem spłaty - naprawienia szkody w całości) po tym okresie Sąd zawiesił mi karę na 5 lat. Ten okres mija.

Z prac dorywczych dokonywałem niewielkich spłat, niemniej jednak nadal do spłaty jest 50% szkody. Na kwotę do spłaty został wystawiony tytuł wykonawczy. Dwukrotnie firmy windykacyjne przekazały tytuł wykonawczy Komornikowi, a ten dwukrotnie umorzył postępowanie ze względu na fakt, że koszty postępowania przewyższyły by uzyskane kwoty na zaspokojenie tytułu wykonawczego.

Czy Sąd z automatu wyda postanowienie o doprowadzeniu do ZK?
Czy też Sąd najpierw wyznaczy termin rozprawy w celu sprawdzenia okresu zawieszenia i wywiązania się z obowiązków?
Czy może ja powinienem sam z siebie wystąpić do Sądu z wnioskiem o wyznaczenie terminu posiedzenia w temacie odroczenia wykonania kary z wnioskiem o niedoprowadzanie do ZK przed wydaniem postanowienia?

Czy mam w ogóle możliwość wnioskować o ponowne odroczenie wykonania kary po tak długim okresie zawieszenia? (maksymalny okres przed nowelizacją KK) Czy też nie mam już na to szansy?
Czy Sąd może wziąć pod uwagę fakt, że jest już wydanty tytuł wykonawczy na naprawienie szkody, więc tak czy inaczej z czasem nie uniknę zapłaty tego zobowiązania.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 26/11/2018, 12:41    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 04/12/2018, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Skoro nie jest to wielka kwota
Cytat:
dwukrotnie umorzył postępowanie ze względu na fakt, że koszty postępowania przewyższyły by uzyskane kwoty na zaspokojenie tytułu wykonawczego.
to dlaczego nie możesz jej spłacać choćby drobnymi regularnymi kwotami.
Za co to wyrok? za przestępstwo? z jakiego art? jaka jest kara?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
belindDołączył: 26 Lis 2019
Posty: 1
PostWysłany: 26/11/2019, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Przepraszam jeśli piszę w złym miejscu. Jeśli tak jest proszę moderatora o przesunięcie. W dużym skrócie opisuję problem :

w 2012 roku zapadł wyrok w sprawie karnej, 2,5 roku pozbawienia wolności + przepadek kwoty na rzecz skarbu państwa, kara w zawieszeniu na 5 lat. Wyrok zapadł w Sądzie Sródmieście Warszawa. Po 2 latach Sąd Śródmieście przekazuje sprawę do Sądu Praga w Warszawie. Sąd Praga przekazuje kwotę przepadku do Urzędu Skarbowego Praga. Tam są dokonywane wpłaty. Następnie na wniosek Kuratora Sąd PRAGA rozpatruje odwieszenie wyroku w grudniu 2017 roku. Sąd nie dopatrzył się jakichkolwiek uchybień w przebiegu próby, a nie spłacenie kwoty przepadku składa na karb tragicznej sytuacji życiowej skazanego. Sąd stwierdza , że w jego przekonaniu wszystkie aspekty próby zostały wykonane. Mimo że przepadek nie został spłacony. W lipcu 2018 roku skazany odbiera świadectwo niekaralnośći z KRS.
Dwa tygodnie temu przychodzi pismo z Urzędu Skarbowego ŚRÓDMIEŚCIE z żądaniem spłaty zasądzonego przepadku. Jeżeli skazany jest niekarany wg KRS i jeżeli US dla Pragi nie dopomina się o wpłatę to co teraz zrobić z żądaniem Urzędu Skarbowego Śródmieście .
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 05/12/2019, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zobowiązania należy płacić, nawet po zakończeniu okresu zawieszenia. Co prawda już nie ma możliwości odwieszenia wyroku (jeśli faktycznie KRK jest czysta).
To jednak nie wyklucza faktu, iż US będzie ubiegał się o swoje.
Nie jestem pewien jak się odnieść do różnych US raz Praga raz Śródmieście. Czy podają tą samą podstawę faktyczną - wyrok sądu. Który sąd wydał wyrok ostateczny?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu