Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zakończenie okresu kary, zaświadczenie o niekaralności
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
nemuritorul91Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 1
PostWysłany: 08/02/2021, 19:23    Temat postu: Zakończenie okresu kary, zaświadczenie o niekaralności Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa serdecznie.

Dwa tygodnie temu składałem wniosek o otrzymanie zaświadczenia o niekaralności, wniosek musiał iść do MS, ponieważ w 2014 zapadł wyrok prawomocny w zawieszeniu na okres 3 lat oraz zastosowanie środka kompensacyjnego w postaci naprawienia szkody. No i otrzymałem list zwrotny z MS abym dostarczył informacje czy naprawiłem ową szkodę by MS mogło wymazać mnie z rejestru lub nie. To już minęło 6 lat. Naprawienie szkody zostało rozłożone "solidarnie" na 3 osoby na kwotę około 5,500zł + około 200zł za sprawę itd.

Ponieważ w tamtym okresie nie miałem stałych dochodów , dług prawdopodobnie został przekazany do komornika który sukcesywnie ściągał w miarę możliwości ową kwotę. Aczkolwiek nie mam potwierdzenia że wpłaciłem kwotę na rzecz pokrzywdzonego w postaci przelewu lub przelewów.

A więc moje pytanie brzmi: Co w takiej sytuacji zrobić, jaką informację zwrotną przekazać do MS ? Zależy mi na szybkim otrzymaniu zaświadczenia a tutaj czas bardzo się wydłużył, po dwóch tygodniach zamiast zaświadczenia otrzymałem takie pismo. Kilka miesięcy temu również wyciągałem takie zaświadczenie i bez problemu przyszło z wyszczególnionym artykułem prawnym i mogłem podjąć pracę. Jak informację uwzględnić w piśmie i jaką formę wybrać aby znowu nie oczekiwać 2-3tygodnie na zaświadczenie o niekaralności? No i co najważniejsze, czy jest możliwość że Sąd po otrzymaniu ode mnie informacji iż szkoda nie została w pełni spłacona , może zarządzić odbycie kary , jeśli już dawno temu zakończył się okres zawieszenia kary 3lat, w Grudniu 2020r. minęło 6lat.

Pozdrawiam oraz bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 08/02/2021, 19:23    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 19/02/2021, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeśli zależy na czasie, to najszybszym rozwiązaniem będzie udanie się do danego komornika i pobranie od niego potwierdzenia o zakończeniu egzekucji/ sprawy...
Następnie takie zaświadczenie wyślij do MS.
Możesz także w podobny sposób do nich napisać i wtedy oni zwrócą się do danego komornika.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu