Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty.
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
1zizDołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1
PostWysłany: 11/02/2013, 18:59    Temat postu: Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty. Odpowiedz z cytatem

Witam.
22 września zakończyłem współpracę z byłym pracodawcą. Do tej pory nie dostałem wynagrodzenia za część sierpnia i cały wrzesień. Wysłałem list z wezwaniem do zapłaty jednak otrzymałem odpowiedź, że wynagrodzenie zostało wypłacone wraz z kopiami podpisanych list płac, kopiami podpisanych list obecności i kopiami dokumentów potwierdzających odprowadzanie składek do ZUS-u z tych miesięcy(wrzesień sierpień). Faktem jest, że za sierpień dokumenty podpisałem jednak za wrzesień listy płac oraz dokumentów ze składkami nie podpisywałem a na kopiach widnieje nie mój podpis.
Czy kopia może być dowodem w sprawie, że pracodawca podrobił mój podpis?

Jeszcze jedna kwestia. Co do wymiaru czasu pracy. Za miesiąc wrzesień listę obecności podpisałem w wymiarze pół etatu czyli 4 h dziennie(żeby mieć spokój i nie robić konfliktów, gdyż pracodawca jest osobą blisko związaną z moim codziennym otoczeniem). Jednak w tym momencie czuję się oszukany. Czy jest możliwość udowodnienia, że pracowałem 10h tak jak to miało miejsce w rzeczywistości(dodam że to praca na budowie a tam po 4 h raczej się nie pracuje). Podsumowując :wg umowy 60 h w rzeczywistości prawie 150.
Jaka szansa na udowodnienie jeżeli ilość świadków jest na pewno niemała?

Rozumiem że pieniędzy za sierpień już nie otrzymam dlatego chce to nadrobić wrześniem(wypłatą za dużą ilość nadgodzin i odsetki). Jestem studentem a brak tej wypłaty spowodował naliczenie już ok 50 zł odsetek w szkole której do tej pory nie zapłaciłem, więc nie mogę sobie pozwolić na dalszą zwłokę. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 11/02/2013, 18:59    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu