Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Porada w sprawie likwidacji firmy - pracownica na
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
buul86Dołączył: 25 Sie 2021
Posty: 2
PostWysłany: 25/08/2021, 8:06    Temat postu: Porada w sprawie likwidacji firmy - pracownica na Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o poradę w poniższej kwestii.

Moja firma jest w trakcie likwidacji. Szef planuje ją zamknąć z ostatnim dniem grudnia bieżącego roku. Ja jestem obecnie na urlopie rodzicielskim. Kończy mi się on 20.10.2021.Mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Jakie prawa i jakie wynagrodzenie mi przysługują w razie, gdy:

a) po urlopie rodzicielskim zawnioskuję o zaległy urlop wypoczynkowy. Będzie on trwał minimum do likwidacji firmy, czyli do końca grudnia 2021. Zakładamy, że firma wręcza mi wypowiedzenie w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego.

Czy w takiej sytuacji firma jest zobowiązana wypłacić mi wynagrodzenie za 3 miesiące okresu wypowiedzenia? A może skoro jestem na urlopie wypoczynkowym i nie świadczę pracy to nie przysługuje mi dodatkowo wynagrodzenie za 3 miesiące okresu wypowiedzenia?

Czyli podobnie, jak jest w standardowej sytuacji: pracodawca zwalnia pracownika i wysyła go na zaległy urlop wypoczynkowy w trakcie wypowiedzenia i nie musi płacić wynagrodzenia za 3 miesiące okresu wypowiedzenia.

Jakie wynagrodzenie powinien wypłacić pracodawca, gdy pójdę na zwolnienie lekarskie po wręczeniu wypowiedzenia (podczas, gdy jestem na urlopie wypoczynkowym)?

b) po urlopie rodzicielskim zawnioskuję o urlop wychowawczy na okres 1 roku. Czyli również będzie on trwał minimum do likwidacji firmy, czyli do końca grudnia. Zakładamy, że firma wręcza mi wypowiedzenie w trakcie urlopu wychowawczego.

Czy w takiej sytuacji firma jest zobowiązana wypłacić mi wynagrodzenie za 3 miesiące okresu wypowiedzenia?

Czy pracodawca może wysłać mnie na zaległy urlop wypoczynkowy w trakcie okresu wypowiedzenia (podczas, gdy przebywam na urlopie wychowawczym)? I w tym momencie nie będzie zobowiązany zapłacić mi wynagrodzenia za 3 miesiące okresu wypowiedzenia?

c) po urlopie rodzicielskim idę na kilkumiesięczne zwolnienie lekarskie. Będzie ono trwało minimum do likwidacji firmy, czyli do końca grudnia 2021. Zakładamy, że firma wręcza mi wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego.

- Czy w takiej sytuacji firma jest zobowiązana wypłacić mi wynagrodzenie za 3 miesiące okresu wypowiedzenia?

- Czy pracodawca może wysłać mnie na zaległy urlop wypoczynkowy w trakcie okresu wypowiedzenia (podczas, gdy przebywam na zwolnieniu lekarskim)? I w tym momencie nie będzie musiał mi płacić wynagrodzenia za 3 miesiące okresu wypowiedzenia?

Jak będzie wyglądała sprawa w każdej z powyższych sytuacji, jeżeli pracodawca skróci mi zgodnie z prawem okres wypowiedzenia z 3 do 1 miesiąca? Czy w każdej z tych sytuacji - a), b) i c) pracodawca jest zobowiązany zapłacić mi odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Wiktoria
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 25/08/2021, 8:06    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu