Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Praca, delegacja
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
zan_lesDołączył: 25 Lis 2021
Posty: 1
PostWysłany: 25/11/2021, 11:44    Temat postu: Praca, delegacja Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie forumowiczów.
Czy pracodawca może zmusić pracownicę (matkę posiadającą dziecko w wieku 4 lata i 4 miesiące) do wyjazdu na 3 dniową delegację na szkolenie. Dziecko zasypia tylko z mamą i nie jest gotowe na kilkudniową rozłąkę z mamą. Nigdy nie zostało dziecko bez matki na noc. Jak wybrnąć z tej sytuacji. Czy można odmówić wyjazdu powołując się na :Podróż służbowa pracownika w czasie pandemii

Pandemia COVID-19 znacznie wpłynęła na możliwość odbywania podróży służbowych. W sprawie delegowania pracowników w tym czasie wypowiedziała się Państwowa Inspekcja Pracy. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie tej instytucji, jeśli pracodawca wydaje polecenie wyjazdu służbowego w rejony zagrożone koronawirusem, podwładny ma prawo niewyrażenia zgody na udział w delegacji ze względu na bezpośrednie zagrożenie swojego życia lub zdrowia oraz ryzyko rozprzestrzenienia choroby w kraju, tzn. narażenie na niebezpieczeństwo innych osób. PIP powołała się tu na art. 210 §1 Kodeksu pracy.

Art. 210 §1 Kodeksu pracy

W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.

Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-odmowa-udzialu-w-delegacji-przez-pracownika

Poproszę o odpowiedzi.
Z pozdrowieniami
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 25/11/2021, 11:44    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu