Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zasiłek dla bezrobotnych po umowie zlecenie jako student
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ammy



Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 1
PostWysłany: 22/09/2021, 11:19    Temat postu: Zasiłek dla bezrobotnych po umowie zlecenie jako student Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Ostatnie 15 miesięcy przepracowałam na umowę zlecenie przekraczając wynagrodzenie minimalne. (Niby pełen etat, ale umowa zlecenie)
Niedawno skończyłam 26. rok życia i dotychczas byłam zwolniona ze składek ZUS i innych.

Znalazłam informację:
Aby otrzymać zasiłek, bezrobotny musi mieć opłacone składki na Fundusz Pracy
przez co najmniej 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania w urzędzie pracy.

Co w takim przypadku ze zwolnieniem z tych składek jako student przed 26. rokiem życia? Czy po zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna mogę liczyć na zasiłek?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 22/09/2021, 11:19    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
wanada
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 229
Skąd: małopolskie
PostWysłany: 22/09/2021, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy po zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna mogę liczyć na zasiłek?

W sytuacji podanej w pytaniu nie będzie Ci przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ nie miałaś odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy. Nie podajesz, czy studiujesz stacjonarnie , czy niestacjonarnie. Jest to istotne, gdyż w świetle art. 2 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. 2021.1100) bezrobotny m.in. oznacza to osobę, (…) niezatrudnioną i niewykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym zawodzie (…) nieuczącą się w szkole, z wyjątkiem uczącej się w szkołach dla dorosłych lub przystępującej do egzaminu eksternistycznego z zakresu programu nauczania tej szkoły oraz uczącej się w branżowej szkole II stopnia i szkole policealnej, prowadzącej kształcenie w formie stacjonarnej lub zaocznej, lub w szkole wyższej, gdzie studiuje na studiach niestacjonarnych (…)".
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu