Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zwolnienie na l4 - pilnie proszę o pomoc
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
adam8585Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 1
PostWysłany: 21/10/2018, 9:43    Temat postu: Zwolnienie na l4 - pilnie proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry, w dniu jutrzejszym idę na L4 na okres jednego miesiąca, jednocześnie chciałbym przedłożyć pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron (dodam, że jestem zatrudniony na podstawie umowy na czas nieokreślony), z tego co się orientuje okres ten to 3msc, a ja chciałbym się jak wyżej określiłem zwolnić za porozumieniem stron w terminie 2 tygodni, nie wiem kiedy złożyć takie wypowiedzenie, tj. w którym momencie L4 czy muszę być przy tym osobiście, i co jeśli pracodawca będzie mi stwarzał problemy a ten niestety zawszę każdemu takowe robił, pilnie proszę o pomoc Sad ????????????
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 21/10/2018, 9:43    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
edit1977Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 3
PostWysłany: 22/10/2018, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz przygotować sobie dwie wersje wypowiedzenia umowy:
1/ rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron, gdzie wyznaczasz konkretna datę rozwiązania umowy (nie musi to być za 3 m-ce a np. na koniec października br); porozumienie możesz złożyć w dowolnym terminie (oczywiście najlepiej kilka dni przed planowanym przez Ciebie rozwiązaniem umowy), osobiście, bo pracodawca musi wyrazić pisemna zgodę na takie rozwiązanie umowy. Jest to najlepsza i najszybsza forma rozwiązania umowy więc warto się do niej przygotować tzn. na rozmowę z szefem Wink
2/ wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, gdzie okres wypowiedzenia zaczyna biec od ostatniego dnia m-ca tj. 31 października br i skończy się 31 stycznia 2019 - wtedy rozwiąże się twoja umowa o prace. Wypowiedzenie musisz zlozyć nie później niż 31 pżdziernika, bo jak złożysz na początku listopada to ten okres wydłuży się o miesiąc itd.
Więc przygotuj obie wersje i najpierw spróbuj dogadać się z szefem o rozwiązaniu za porozumieniem. Jeśli natomiast on się nie zgodzi wtedy możesz wręczyć mu wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia i niestety na 3 m-ce będziesz "uwiązany" z tą firmą.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beniachinDołączył: 26 Lis 2018
Posty: 1
PostWysłany: 26/11/2018, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu