Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Ojciec porwał dziecko
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
przerazona1



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 3
PostWysłany: 26/11/2012, 9:40    Temat postu: Ojciec porwał dziecko Odpowiedz z cytatem

Witam,zwracam się z prośbą o pomoc.Mój były partner ukradł mi dziecko i nie chce oddać,jestem zalamana.Byłam na poicji,jednak oni nie chcą zrobić nic w tej sprawie.Synek ma dopiero trzy miesiące,karmię go piersią,od dwóch dni nie mam z nim kontaktu,bardzo proszę o pomoc,gdzie mogę się zwrócić,do kogo w takiej sytuacji.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 26/11/2012, 9:40    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
juniors
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 26/11/2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy ojciec dziecka ma pełne prawa rodzicielskie ? Podejrzewam że tak stąd nie do końca jest to porwanie ale to w tej chwili jest mało ważne.

Policjanci działają na podstawie przepisów prawa tj. ustawa o policji i inne. Funkcjonariusze Policji są w rozumieniu prawa funkcjonariuszami publicznymi. Podlegają oni odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za nedopełnienie ciążących na nich obowiązków lub przekroczenie uprawnień. Skargę na funkcjonariuszy składa się na ręcę komendanta wojewódzkiego policji. Można również przesłać ją do każdej innej jednostki co spowoduję jej przekazanie i tak do Komendy Wojewódzkiem - Wydziału Kontroli Wewnętrznej, lecz wydłużony zostanie czas jej rozpoznania.

Proszę złożyć skargę.

Co do porwania...

Uprowadzenie lub zatrzymanie podopiecznego jest przestępstwem tylko wtedy, gdy jest popełnione wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru. Występek uprowadzenia lub zatrzymania jest przestępstwem powszechnym, z tym zastrzeżeniem, że w kręgu jego podmiotu nie mieszczą się rodzice i opiekunowie, jeżeli władza rodzicielska nie została im zawieszona, ograniczona lub odebrana (SN w uchwale z 21 listopada 1979 r., VI KZP 15/79, OSNKW 1980, nr 1, poz. 2). Nie stanowi przestępstwa z art. 211 zabranie lub zatrzymanie dziecka przez jednego z rodziców wbrew woli drugiego z rodziców, jeżeli oboje wykonują wspólnie władzę rodzicielską. Mało tego, nawet ograniczenie władzy rodzicielskiej nie zawsze daje podstawę do odpowiedzialności karnej za uprowadzenie małoletniego, np. nie stanowi takiej podstawy jeżeli z ograniczenia władzy rodzicielskiej nie wynika zakaz przebywania małoletniego u rodzica, którego władzę rodzicielską ograniczono.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przerazona1



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 3
PostWysłany: 26/11/2012, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juniors napisał:
Witam. Czy ojciec dziecka ma pełne prawa rodzicielskie ? Podejrzewam że tak stąd nie do końca jest to porwanie ale to w tej chwili jest mało ważne.

Policjanci działają na podstawie przepisów prawa tj. ustawa o policji i inne. Funkcjonariusze Policji są w rozumieniu prawa funkcjonariuszami publicznymi. Podlegają oni odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za nedopełnienie ciążących na nich obowiązków lub przekroczenie uprawnień. Skargę na funkcjonariuszy składa się na ręcę komendanta wojewódzkiego policji. Można również przesłać ją do każdej innej jednostki co spowoduję jej przekazanie i tak do Komendy Wojewódzkiem - Wydziału Kontroli Wewnętrznej, lecz wydłużony zostanie czas jej rozpoznania.

Proszę złożyć skargę.

Co do porwania...

Uprowadzenie lub zatrzymanie podopiecznego jest przestępstwem tylko wtedy, gdy jest popełnione wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru. Występek uprowadzenia lub zatrzymania jest przestępstwem powszechnym, z tym zastrzeżeniem, że w kręgu jego podmiotu nie mieszczą się rodzice i opiekunowie, jeżeli władza rodzicielska nie została im zawieszona, ograniczona lub odebrana (SN w uchwale z 21 listopada 1979 r., VI KZP 15/79, OSNKW 1980, nr 1, poz. 2). Nie stanowi przestępstwa z art. 211 zabranie lub zatrzymanie dziecka przez jednego z rodziców wbrew woli drugiego z rodziców, jeżeli oboje wykonują wspólnie władzę rodzicielską. Mało tego, nawet ograniczenie władzy rodzicielskiej nie zawsze daje podstawę do odpowiedzialności karnej za uprowadzenie małoletniego, np. nie stanowi takiej podstawy jeżeli z ograniczenia władzy rodzicielskiej nie wynika zakaz przebywania małoletniego u rodzica, którego władzę rodzicielską ograniczono.

dziekuje bardzo za pomoc Smile a jeszcze pytanie-co mam zrobic w takiej sytuacji,gdzie policja nie pomaga?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przerazona1



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 3
PostWysłany: 26/11/2012, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać,że dziecko jest zameldowane u mnie,a nie u ojca.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
juniors
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 27/11/2012, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to możliwe proszę udać się do innej jednostki policji np. z innego miasta, może pani poprosić o rozmowe z komendantem np. postraszyć dyżurnego zawsze można Smile Np prokuratorem.

Nie rozumiem jak policjanci mogą nie zareagować skoro mówi pani im że dziecko jest karmione piersią... Miejsce meldunku nie ma większego znaczenia. Można być zameldowanym w miejscu A mieszkac w B a korespondencyjny C... I nic się nie dzieje Smile
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu