Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Termin na rozpatrzenie wniosku o wydanie zabezpieczenia alim
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
vintazhDołączył: 20 Sty 2016
Posty: 3
PostWysłany: 05/07/2021, 13:58    Temat postu: Termin na rozpatrzenie wniosku o wydanie zabezpieczenia alim Odpowiedz z cytatem

W styczniu tego roku złożyłam pozew rozwodowy wraz z wnioskiem o wydanie zabezpieczenia alimentów. Sąd do dnia dzisiejszego jedynie w marcu dostarczył pozew rozwodowy do męża. W maju napisałam prośbę o przyspieszenie wydania decyzji o zabezpieczenie, ale moje pismo pozostało bez odpowiedzi. Nie ma wyznaczonego żadnego terminu sprawy. Jaki czas ma sąd na wydanie decyzji w sprawie zabezpieczenia alimentów?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 05/07/2021, 13:58    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
radca_prawny_mbDołączył: 25 Lip 2021
Posty: 9
PostWysłany: 25/07/2021, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin na wydanie postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia to 7 dni.
Jest to niestety termin instrukcyjny...
Ogromna ilość spraw wpływająca do sądu nie zawsze pozwala na wydanie postanowienia dot. zabezpieczenia w tak określonym przez KPC terminie, jednakże Pani sytuacja to już przewlekłość postępowania.

Sugerowałabym napisanie pisma do Przewodniczącego Wydziału, jak również Prezesa Sądu z krótkim opisaniem sytuacji oraz dołączeniem pisma skierowanego do sądu w marcu (dobrze gdyby na tej dołączonej kserokopii pisma była prezentata z biura podawczego z datą jego złożenia w marcu czy potwierdzenie nadania pisma za pośrednictwem Poczty Polskiej).
Jeśli nie ma Pani ani odpisu pisma z prezentatą (datą wpływu do sądu) ani potwierdzenia nadania za pośrednictwem Poczty Polskiej proszę wskazać w piśmie chociaż datę jego nadania oraz sygnaturę sprawy jeśli jest Pani znana.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nie chcę spekulować ale aż tak znaczny upływ czasu (nawet przy ogromnym obciążeniu wydziałów rodzinnych nie jest normą) a postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia wydaje się na posiedzeniu na podstawie dołączonych do pisma dokumentów/dowodów jeżeli uprawdopodobniają roszczenie (jeśli są braki powinna być Pani wezwana do ich uzupełnienia) - zatem być może (ludzka rzecz) ale akta "utknęły" gdzieś i koniecznie należy interweniować.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu