Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Czy mogę się nie zgadzać z notarialnym aktem dziedziczenia?
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
andzia666Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 1
PostWysłany: 08/12/2018, 22:21    Temat postu: Czy mogę się nie zgadzać z notarialnym aktem dziedziczenia? Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór. Moja babcia zmarła ponad miesiąc temu a ja dalej po niej mieszkam w mieszkaniu komunalnym. Jestem w trakcie starania się o dostanie tytułu głównego najemcy lokalu. Najprawdopodobniej dostanę go. Natomiast mój tata (jej syn) twierdzi że sporządził akt dziedziczenia spadku u notariusza odnośnie wszystkich dóbr w mieszkaniu takich jak sprzęt agd, meble, biżuteria itp. Natomiast oni bardzo często blefuja. Jak ja mogę to sprawdzić? Co jeśli nie zgadzam się i nie chce ich wpuścić? Czy mam jakieś prawo nie zgadzać się, biorąc pod uwagę że wchodzi to w skład mieszkania o którego tytuł aktualnie się staram..? Czy mogą wejść z policją na siłę? Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jakie mam prawa.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 08/12/2018, 22:21    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11151
Skąd: opolskie
PostWysłany: 09/12/2018, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Natomiast mój tata (jej syn) twierdzi że sporządził akt dziedziczenia spadku u notariusza odnośnie wszystkich dóbr w mieszkaniu takich jak sprzęt agd, meble, biżuteria itp.

Akt dziedziczenia mówi kto dziedziczy i w jakim ułamku. A nie co dziedziczy. Więc pewnie blef. Niemniej takie postępowanie spadkowe jest całkiem realne do przeprowadzenia w sądzie czy u notariusza. Nigdy się nie przedawnia.
Cytat:
Jak ja mogę to sprawdzić?

Nie sprawdzisz, ponieważ nie jesteś stroną w postępowaniu spadkowym ani nie wykażesz interesu prawnego w swoim działaniu.
Cytat:
Co jeśli nie zgadzam się i nie chce ich wpuścić?

Jeśli są spadkobiercami i posiadają akt dziedziczenia, to musisz im wydać majątek spadkowy - czyli ten który był własnością babci przed śmiercią.
Cytat:
Czy mam jakieś prawo nie zgadzać się, biorąc pod uwagę że wchodzi to w skład mieszkania o którego tytuł aktualnie się staram..?

Ruchomości nie wchodzą w skład nieruchomości. Nie są ze sobą trwale związane.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11151
Skąd: opolskie
PostWysłany: 09/12/2018, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy mogą wejść z policją na siłę?

Nie. Policja sama nie rozstrzyga takich sporów. Natomiast jeśli nie chcesz dobrowolnie wydać nie swojego majątku, możesz zostać oskarżona o przywłaszczenie w sprawie karnej lub zobowiązana do wydania ruchomości w sprawie cywilnej. Jako że z góry jesteś na przegranej pozycji, wszelkie koszta obciążą Ciebie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu