Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Dostęp do historii konta zmarłego ojca
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
pavlordkDołączył: 11 Lut 2019
Posty: 1
PostWysłany: 11/02/2019, 19:13    Temat postu: Dostęp do historii konta zmarłego ojca Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Sytuacja dotyczy mojego niedawno zmarłego ojca. Należy zaznaczyć, że na codzień mieszkam za granicą i wszelkie sprawy dot. Pogrzebu itp załatwiła moja bratowa wraz ze starszym przyrodnim bratem. Gdy przyjechałem na pogrzeb poza roszczeniami dot. Domu pozostawionego przez zmarłego została mi zaprezentowana umowa kredytowa podpisana przez mojego ojca na rok przed śmiercią (styczeń 2018) z banku PKO o kredyt gotówkowy w wysokości ~25000zl. Dziwne jest to, że niecale lata temu moj ojciec zachorował na raka. Moja bratowa w rozmowie przyznała się, że wiedziała o kredycie i szukając dokumentów pozostawionych przez zmarłego szukała głównie tej umowy. Powiedziała mi, że kredyt ten musimy spłacać wspólnie (to znaczy ja i moi bracia, dzieląc się kosztami).

Wiem, że ojciec poza kartą kredytową (około 2-5 tyś limitu który wątpię aby był w całości wykorzystany) nie miał żadnych długów. Po wizycie w domu rodzinnym widać też, że nie kupił nowego auta czy nie remontowal domu w ciągu ostatnich co najmniej 6 lat.

Mam podejrzenia, że kredyt ten został zaciągnięty na nazwisko mojego ojca za namową brata/bratowej i mój ojciec nie wydał tych pieniędzy, lecz przelał im to na konto.

Moje pytanie- czy jest możliwość zazadania od banku kopii wyciągów bankowych z ostatniego roku/dwóch? Myślę, że na takim wyciągu było by jasno widać na co zostały przeznaczone pieniądze i czy zostały one przesłane na konto kogoś innego. Miałbym też wgląd w kwotę, którą wyciągnął z konta mój brat po śmierci ojca, ponieważ nie chcieli oni mi powiedzieć ile pieniędzy tam było. Powiedzieli, że to "pokrylo koszty pogrzebu".

Dziękuję bardzo za wszelkie porady
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 11/02/2019, 19:13    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11285
Skąd: opolskie
PostWysłany: 12/02/2019, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym (o ile zdecydujesz się przyjąć spadek) i uzyskać postanowienie sądowe o stwierdzeniu nabycia spadku lub notarialne poświadczenie dziedziczenia. Bez tego kwitu żadna instytucja/bank nie będzie z Tobą rozmawiać. Jak uzyskasz taki dokument to wchodzisz w prawa i obowiązki spadkodawcy. Uzyskasz dostęp do wszystkiego.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu