Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Prawo spadkowe
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
olgab161Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 2
PostWysłany: 03/01/2019, 22:49    Temat postu: Prawo spadkowe Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie dotyczące kwestii spadkowych chodzi o mieszkanie. Ciocia zapisala mi w testamecie swoją połowę mieszkania już jest po rozprawie i 1/2 mam ja teraz czekam na sprawę po wujku który zmarł przed ciocia i nie pozostawił testamentu.Po wujku dzidziczy 3 rodzeństwa po 1/6 i część ja po żonie wujka .Wujek zmarł 3 lata temu, 3 rodzeństwa napisała pisma do sądu na rozprawę która ma się odbyć ze zrzeka się na mnie Ale już chyba nie mogą bo upłynęło 6 miesięcy z tego co czytam czy jednak sąd może mi przyznać ich części?A jeśli nie to czy na kolejną sprawę o dzial spadku mogę dołączyć ich pismaktore teraz napisali czy muszą pisać jescze raz to samo?Rodzeństwo nie może się zgłosić na sprawę ponieważ każde z nich mieszka w roznych częściach Polski.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 03/01/2019, 22:49    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
amadia66
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 11151
Skąd: opolskie
PostWysłany: 04/01/2019, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3 rodzeństwa napisała pisma do sądu na rozprawę która ma się odbyć ze zrzeka się na mnie

Nie ma takiej czynności jak zrzeknięcie się spadkobrania na czyjąś rzecz. Można, ale już przy dziale spadku, znieść współwłasność bez obowiązku spłaty na jednego ze spadkobierców. Natomiast przy sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, jeśli ktoś nie chce dziedziczyć, to spadek odrzuca. Wtedy w jego miejsce wchodzą zstępni - dzieci, wnuki.
Cytat:
Ale już chyba nie mogą bo upłynęło 6 miesięcy

To przyjęli spadek z mocy ustawy. Sąd tylko to potwierdzi w wydanym postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku. Czyli określi kto dziedziczy i w jakim ułamku.
Cytat:
czy na kolejną sprawę o dzial spadku mogę dołączyć ich pismaktore teraz napisali czy muszą pisać jescze raz to samo?

Można dołączyć wszystko. Tylko nie że zrzekają się dziedziczenia (bo już spadek nabyli) a, że godzą się na nieodpłatne przekazanie swojego udziału w nieruchomości na Twoją rzecz bez obowiązku spłaty finansowej. Sąd decyzję wszystkich spadkobierców i tak będzie chciał usłyszeć na sali sądowej.
Cytat:
Rodzeństwo nie może się zgłosić na sprawę ponieważ każde z nich mieszka w roznych częściach Polski.

Na wezwanie sądu mają obowiązek stawić się.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olgab161Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 2
PostWysłany: 06/01/2019, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli w piśmie które teraz przęsła nie będzie sformułowania ze zrzekaja się spadku albo ze go odrzucają tylko będzie napisane ze przekazują swoją część mieszkania mi to takie pismo będzie można dołączyć do sprawy dział spadku i zniesienie wspolwlasnosci czy data będzie zła bo jescze jest przed sprawą o przyznanie im 1/6 części mieszkania ? Rodzeństwo nie robi problemów żeby przekazać mi swoją część tylko poprostu kazdy mieszka w różnych częściach Polski i są to starsze osoby chciała bym to rozwiązać najbardziej komfortowo dla każdego i dlatego najlepszym wyjściem było by napisanie pisma
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu