Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Spór przy podziale spadku ( Nieruchomość )
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
castielDołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 1
PostWysłany: 29/09/2011, 20:28    Temat postu: Spór przy podziale spadku ( Nieruchomość ) Odpowiedz z cytatem

Witam, prosiłbym o konkretną poradę dotycząca możliwości podziału spadku. Moja sytuacja wygląda następująco. Przedmiotem sporu jest 40-letni dom, w raz z działką, na której znajduję się stary budynek-niezdatny do użytkowania oraz mniejsze pomieszczenie gospodarcze. W domu mieszkamy my na parterze oraz na piętrze dziadek, który niedawno zmarł . Są to dwa odrebne mieszkania. Matka mieszka w domu od urodzenia, ojciec przeszło 30 lat, ponosimy wszelkie koszty utrzymanai budynku, w tym remonty, instalacja ogrzewania centralnego, wymiana okien itp. Oprocz mojej mamy do spadku uprawniona jest trójka jej rodzeństwa.
Istniała wersja podziału spadku, w której po śmierci dziadka, my zostajemy na naszej części, wujek zajmuje mieszkanie po dziadku, drugi wujek otrzymał pole dużo wcześniej, a ciocia gotówkę jakąś. - Wszystko było nieformalne. Po śmierci dziadka jednak wszysyc zaczynają sie upominać o swoją część, jeden wujek chce się zrzec nawet swojej części, na rzecz drugiego wujka, jednak ciotka wyparła się, że otrzymała jakąś gotówkę, a zaczyna się domagać spłaty.
Jak wyglądają nasze opcje przy dziale spadku. Dodam tylko, że zależy nam tylko na mieszkaniu, które zajmujemy i które stanowi cały dorobek naszego życia, nie stać nas spłatę, czy też zakup innego mieszkania.
Czy przy dziale spadku, sąd przyzna nam część, która zajmujemy i weźmie pod uwagę to, że tam cały czas mieszkamy i utrzymujemy ten dom itp. Czy inne osoby uprawnione do spadku mogą zażądać sprzedaży całości, żeby spłacić ich udział ?
Prosiłbym o jakieś ogólne porady, czy też przedstawienie możliwości.

Dziękuje z góry z porady.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 29/09/2011, 20:28    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu