Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
ZUS wstrzymał świadczenia i nakaz wyprowadzki
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
libertate90Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 1
PostWysłany: 31/08/2019, 18:31    Temat postu: ZUS wstrzymał świadczenia i nakaz wyprowadzki Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
W lipcu 2018 z powodu wystąpienia choroby poszłam na zwolnienie lekarskie.
3 miesiące później dostałam wypowiedzenie umowy o pracę z powodu przedłużającego się zwolnienia. Stan zdrowia nie poprawiał się, więc nadal przebywałam na zwolnieniu chorobowym.
Według obliczeń moich i lekarza prowadzącego termin dopuszczalnego okresu na świadczeniu chorobowym kończył się 29.01.19.
Jednak we wrześniu 2018 otrzymałam decyzję z ZUS wstrzymującą świadczenie, bo do okresu obierania świadczeń przy obecnej chorobie zaliczyli okresy zwolnień lekarskich z poprzednich okresów (zwolnienia na inne choroby) tym samym stwierdzili, że przekroczyłam już dopuszczalny czas możliwy do przebywania na świadczeniu chorobowym. Odwołam się od tej decyzji 2 krotnie, a w momencie, gdy według obliczeń moich i lekarza, gdy mijał termin 6 miesięcy na l4 złożyłam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.
Dnia 29.01.2019 orzecznik ZUS orzekł moją niezdolność do pracy na 10 miesięcy.
Po czym otrzymałam zawiadomienie z ZUS, że wciąż podtrzymują stanowisko, że wyczerpałam limit dni na świadczeniu chorobowym i skierował sprawę do Sądu Pracy oraz, że świadczenie rehabilitacyjne również zostaje wstrzymane do czasu orzeczenia sądu.
Wkrótce minie rok od momentu, gdy ZUS pozbawił mnie jedynego źródła utrzymania, termin rozprawy nie został wciąż (mimo licznych wniosków) wyznaczony (jedynie informacja, że jestem 170 w kolejce do badania przez lekarza z sądu).
Decyzja niezdolności do pracy uniemożliwia zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna i pobieranie świadczeń,
Zus nie ubezpiecza mnie w tym momencie i nie wypłaca świadczeń.
Stan zdrowia pogarsza się nieustannie, otrzymałam stopień niepełnosprawności z powodu wystąpienia głuchoty i upośledzenia narządów ruchu. Leczenie generuje bardzo duże koszta.
Otrzymałam podatek w wysokości 300 zł z MOPR na leki (koszt miesięczny to 350) zł i do tego dochodzi koszt rehabilitacji i wizyt lekarskich prywatnie bo nie mam teraz ubezpieczenia. W ZUS poinformowali, że muszę ubezpieczyć się prywatnie w NFZ jednak nie stać mnie na to.
Wynajmuję pokój w hotelu pracowniczym, który zajmuję z byłym mężem nie będąc z nim w związku. Nie wyprowadził się po rozwodzie ale obecnie dokłada mi się do leczenia i kupuje jedzenie, lecz sam opłaca swoje kredyty więc nie płaci za Czysz z braku funduszy. Ja nie posiadam żadnego źródła pieniędzy więc również nie płacę za czynsz, w związku z czym bardzo zadłużyłam mieszkanie.
Kilka miesięcy temu dostałam nakaz wyprowadzki bo hotel zaplanowany jest do likwidacji. Mieszkam obecnie bez prawa najmu, jednak nie stać mnie by się przeprowadzić. Otrzymałam również informację, że prawdopodobnie nie zostanie uruchomiony sezon grzewczy z powodu małej ilości lokatorów, którzy jeszcze pozostali w hotelu.
W związku z sytuacją zdrowotną, mieszkaniową, materialną, i tym, że oczekuję w kolejce na obustronną operację bioder będę wymagała hospitalizacji, oraz, że mój stan zdrowia nieustannie się pogarsza - pragnę zapytać:
1) Jaka jest w moim przypadku możliwość otrzymania ubezpieczania zdrowotnego?
2) Czy administracja hotelu ma możliwość prawną nieuruchomienia sezonu grzewczego?
Mam 29 lat, wykształcenie wyższe, jednak stan zdrowia trwale uniemożliwił wykonywanie zdobytego zawodu, ponadto wciąż nie jest ustabilizowany uniemożliwiając mi podjęcie choćby dorywczej pracy.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 31/08/2019, 18:31    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu