Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Czy graficzne nawiązanie do znaku towarowego jest złamaniem
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bananvipDołączył: 03 Maj 2020
Posty: 1
PostWysłany: 03/05/2020, 16:38    Temat postu: Czy graficzne nawiązanie do znaku towarowego jest złamaniem Odpowiedz z cytatem

Na początku krótko wyjaśnię pomysł na biznes.

Chciałbym założyć sklep internetowy z produkowaną przeze mnie odzieżą, która będzie skierowana do fanów/kibiców piłkarskich drużyn sportowych w Polsce i na świecie.

Oczywiście zrozumiałe dla mnie jest to, że nie mogę umieszczać na produktach zastrzeżonych logotypów.

Moje pytanie brzmi czy mogę na produktach umieszczać grafiki, które ukazują tylko graficzne nawiązanie do klubów piłkarskich.

Dla przykładu weźmy hipotetyczny produkt skierowany do kibica klubu Manchester United, który w swoim logo posiada wizerunek czerwonego diabła oraz sam klub posiada przydomek czerwone diabły.

Czy umieszczając na koszulce grafikę czerwonego diabła np z datą założenia klubu (załączam przykład znalezionej takiej koszulki w internecie link - https://koszulkowo.com/manchester-devil#color=5&type=24&gender=49&size=32) mogę łamać prawo? Nie jest to grafika utworzona w tym samym stylu, jasnym nawiązaniem jest w tym przypadku data utworzenia klubu oraz słowo United, które nie tworzy pełnej nazwy klubu.

Dla innego przykładu klub piłkarski Juventus nosi przydomek "Stara Dama", czy sprzedaż koszulek z wizerunkiem starszej kobiety w kolorystyce klubu, czyli czarno-białej, mógłby być łamaniem prawa?

Jeżeli postępowanie takie jest legalne to czy przezentując taki towar na stronie internetowej sklepu mogę użyć w opisie towaru lub kategorii towaru słów "Manchester United" lub "Juventus" lub "koszulka dla fana Manchesteru United" lub "Koszulka dla fana Juventusu".
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 03/05/2020, 16:38    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu