Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Czy można wydać dzieło autora nie potrzebując podpiusanej um
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
anix11Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 1
PostWysłany: 25/03/2020, 14:06    Temat postu: Czy można wydać dzieło autora nie potrzebując podpiusanej um Odpowiedz z cytatem

Moi Drodzy, proszę Was o poradę. Jestem autorką książek. Na początku grudnia 2019r. Wydawnictwo zaproponowało mi stworzenie audiobooka do wcześniej wydanej u nich książki. W pierwszej chwili zgodziłam się, pani z Wydawnictwa zapowiedziała, że wyślą mi umowę. Sądziłam, że otrzymam ją przed Świętami Bożego Narodzenia. Tak się jednak nie stało. Dodam, że zmieniłam adres, ale wszystkie aktualne dane podałam Wydawnictwu w wiadomości. Umowa dotarła do mnie w połowie marca bieżącego roku. Czekałam na nią stanowczo za długo i postanowiłam jej nie podpisać. Zapowiedziałam to Wydawnictwu, które zareagowało następującą treścią:
Wydawnictwo na podstawie zawartej umowy wydawniczej dysponuje prawami zależnymi i ma możliwość sprzedaży Audiobooka.

Aneks z 5 grudnia 2019 roku dotyczy wyłącznie doprecyzowania kwestii rozliczeń w związku z wydaniem audiobooka.

Poprzez przesłanie Pani aneksu w wiadomości elektronicznej z dnia 05.12.2019 r. oraz Pani akceptację zaproponowanych warunków przedstawionych w aneksie doszło do zawarcia przez Panią i Wydawnictwa tegoż aneksu oraz dookreślenia warunków rozliczenia audiobooka – Pani akceptacja została wyrażona wprost w wiadomości z dnia 05.12.2019 r. Podpis pod aneksem jest wymagany przez Wydawnictwo wyłącznie dla kwestii dokumentacji wewnętrznej Wydawnictwa – dla kwestii dookreślenia rozliczeń w całości wystarczy Pani zgoda udzielona mailowo.

Na podstawie posiadanych praw oraz Pani zgody na przedstawione warunki rozliczeń, Wydawnictwo poniosło nakłady na stworzenie audiobooka, którego premiera odbędzie się jeszcze w 2020 r.

Wobec powyższego informuję, iż prawnie skuteczne pozostają ustalenia dokonane w drodze korespondencji mailowej z Panią i w ten sposób sprzedaż audiobooka będzie rozliczana przez Wydawnictwo.

Czy nic już z tym nie można zrobić? Czy podpis na aneksie jest bez znaczenia?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 25/03/2020, 14:06    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu