Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Oddanie psa, a odzyskanie go w świetle prawa
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
nataliastn0



Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 4
PostWysłany: 22/05/2021, 15:12    Temat postu: Oddanie psa, a odzyskanie go w świetle prawa Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałabym opisać moją sytuację. Proszę również o poradę..
Byłam w ciężkiej sytuacji.. przeżywałam śmierć bliskiej osoby. Emocjonalnie wyczerpana, bezsilna. Zdecydowałam się sprzedać mojego pieska, bo bałam się.. nie byłam w stanie zająć się sobą i myśleć o sobie, a co dopiero o małym szczeniaku. Ogłosiłam się na facebooku, na jednej z grup zrzeszających rasę tych piesków. Wydawało mi się, że znalazłam dla niego idealną rodzinę. Po kilku dniach umówiliśmy się na odbiór. Rodzina wcześniej poinformowała mnie, że są zainteresowani kupnem pieska lecz nie posiadają obecnie środków na zapłatę w całości, poprosili więc o rozłożenie kwoty na dwie raty. Jedna część przy odbiorze, druga część po dwóch tygodniach. Zaufałam im i zgodziłam się na taki układ. Gdy odbierali pieska zapłacili mi kwotę pierwszej raty w gotówce tj. 2500 zł. Tak więc po wpłacie nie ma śladu.. pytałam, dlaczego nie przelewem, powiedzieli, że było im wygodniej wybrać pieniądze z bankomatu.
Mieliśmy spisać umowę/oświadczenie, abym miała potwierdzenie, że reszta pieniążków trafi do mnie. Nie spisali ze mną żadnego dokumentu..
Spakowali pieska i pojechali do domu. Po kilku minutach zadzwonili z przeprosinami iż z natłoku emocji zapomnieli spisać ów dokument - ja również potwierdziłam, że z rozpaczy za ukochanym psem zupełnie o tym zapomniałam.
Powiedzieli, że napiszą takie oświadczenie elektronicznie i wyślą mi na maila. Minęły dwa dni i nie dostałam maila.

Nie ufam tym ludziom. Obawiam się, że znajdą jakiś powód, aby tych pieniążków nie wpłacić.

Chcę odzyskać psa. Zrozumiałam, że choćby się waliło i paliło to chcę aby był ze mną, a nie z obcymi ludźmi, którym nie ufam i nie mam pewności, że nie sprzedadzą go komuś innemu, a co gorsza oszukają mnie.

Nie spisaliśmy żadnej umowy. Była to jedynie umowa "na gębę". Jedyne dokumenty, które dostali ode mnie to: książeczka zdrowia i metryka psa.
Ja kupując psa w hodowli podpisałam umowę zakupu z hodowcami i ten dokument cały czas posiadam. Czy pomoże mi to w odzyskaniu psa? Jak go odzyskać? Kto posiada teraz do niego prawa?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 22/05/2021, 15:12    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu