Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Pomoc w kazusie prosze
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
karolinagoDołączył: 02 Cze 2018
Posty: 1
PostWysłany: 02/06/2018, 17:32    Temat postu: Pomoc w kazusie prosze Odpowiedz z cytatem

Anna wyprodukowała grę komputerową „Live and Death” w studiu będącym jejwłasnością. Scenariusz napisał pracownik studia – Kamil – na podstawie książki zmarłego w1997 r. – Mariusza. Przerobiono opowieść o drugiej wojnie światowej na Spice Operę ScienceFiction. Ze względu na powolną pracę programistek Moniki i Klaudii, do tworzeniaoprogramowania zatrudniono umową zlecenia jeszcze jedną osobę – Magdę. Muzykęnapisaną na potrzeby gry przez Jana, dostosowały do gry na umowę o dzieło Aneta i Ola.
Zmieniły one tonację utworów i ich tempo, aby pasowały do rozwoju akcji w grze. Przeniosły na Annę wszelkie prawa majątkowe i osobiste do swojej pracy.Po wydaniu gry, do Anny zgłosił się Jan żądając odszkodowania za naruszenie jego prawa do integralności utworów poprzez pocięcie ich i daleko idące zmiany. Odszkodowania domagają się również spadkobiercy Mariusza za nieskonsultowanie z nimi wykorzystania książki i „wypaczenie jej sensu”. Po wydaniu gry do Anny zgłosiły się również Monika,Klaudia i Magda.Twierdzą, że nie przeniosły na Annę swoich praw autorskich i należy im się część zysków ze sprzedaży.
Anna zgłasza się do Ciebie o pomoc prawną. Przedstaw wszelkie argumenty, którymi może się bronić przeciw wszelkim roszczeniom.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 02/06/2018, 17:32    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu