Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Mandat z Art. 86 kw.... po zderzeniu z krawężnikiem.
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
pr0pan01Dołączył: 10 Lut 2021
Posty: 2
PostWysłany: 10/02/2021, 3:10    Temat postu: Mandat z Art. 86 kw.... po zderzeniu z krawężnikiem. Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim,

Moja sytuacja wyglądała następująco:

Prowadząc pojazd osobowy zmieniłem pas ruchu na tor pozwalający wytracić prędkość przed zakrętem prowadzącym na teren marketu. Na owym zakręcie i pasie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h, dopiero na terenie marketu ok. 30 metrów za zakrętem 30km/h. W chwili wchodzenia w zakręt posiadałem prędkość ok. 25km/h, czyli połowę wartości dopuszczalnej.

Jednakże po przez liczne i grube warstwy lodu znajdujące się na pasie, a w szczególności tuż przed wchodzeniem w zakręt, auto nie było w stanie utrzymać przyczepności co skończyło się kolizją z krawężnikiem i m.in. złamanym wahaczem, wyciekiem oleju i uszkodzonym błotnikiem.

Pogoda była słoneczna, a inne pasy wolne od lodu i śniegu. W mojej ocenie zarząd dróg powinien zadbać o stan nawierzchni dlatego też chcę wnieść wniosek od odszkodowanie z tytułu zaniedbań w utrzymywaniu stanu drogi.

Wezwałem policję, aby posiadać inne podstawy ku takiemu wnioskowi oprócz samych zdjęć. Funkcjonariusze wystawili mi mandat w wysokości 50zł bez punktów karnych z tytułu spowodowania innego niż kolizja drogowa zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wiem że mandat jest niewielki, jednakże ciężko tu zrozumieć pojęcie nie dostosowania prędkości do warunków na drodze, gdyż było to pojedyncze miejsce w takim stanie, a moja prędkość była bardzo niska, tutaj nasuwają mi się pytania:

1. Czy otrzymanie odszkodowania za uszkodzenie pojazdu na skutek stanu drogi jest realne? Posiadam dodatkowo zdjęcia nawierzchni oraz szkód pojazdu, miejsca zdarzenia.

2. Czy powinienem i czy muszę odwołać się od tego mandatu, żeby w ogóle mieć szansę na otrzymanie odszkodowania od zarządu dróg?

3. Czy mandat od policji jest słuszny? Rozumiem, że ciężko wybronić się z zarzutu spowodowania zagrożenia po jakimkolwiek incydencie, jednakże szkody mienia były zerowe, prędkość niska jak na dopuszczalną oraz stan nawierzchni w tym miejscu pozostawiał wiele do życzenia.

Bardzo proszę Państwa o wszelkie opinie i sugestie i z góry dziękuję za włożony czas w lekturę mojej sytuacji. Smile
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 10/02/2021, 3:10    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu