Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Nesłuszny mandat Koleje Mazowieckie
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
malami1Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 3
PostWysłany: 31/10/2020, 16:36    Temat postu: Nesłuszny mandat Koleje Mazowieckie Odpowiedz z cytatem

Wracając pociągiem z przystanku "Lotnisko Chopina" do stacji "Modlin', zostałam poproszona przez konduktora o założenie maseczki , podróżowałam bez niej gdyż stan zdrowia nie pozwala mi na noszenie jej, o czym oczywiście poinformowałam konduktora. Konduktor jednak nie przyjął moich wyjaśnień i kilkakrotnie wracał do mnie prosząc o założenie maseczki i strasząc mnie policją . próbowałam mu wyjaśnić iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19.06.2020, Dziennik Ustawaw rozdz. 6, pkt 3, obowiązku noszenia maseczki nie stosuje się w przypadku gdy: cyt. "osoby , która nie może zakrywać ust i nosa z powodu stanu zdrowia" i dalej " okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane". ( w załączeniu przesyłam dziennik ustaw oraz wyjaśnienie resortu zdrowia w tym zakresie).
Konduktor nie chciał mnie słuchać, kierując się uwagami innej pasażerki, która poskarżyła się mu na brak maseczki u mnie. W pewnym momencie przyszedł do mnie i powiedział , że właśnie dzwonił do przełożonego , który poinformował go iż treść rozporządzenia zmieniła się z dniem 01.09.2020 r. i zgodnie z nim ust i nosa nie mogą zasłaniać tylko osoby niepełnosprawne. Co jest oczywistym kłamstwem oraz nieznajomością przepisów. W tym momencie dopuścił się po raz pierwszy oszukania mnie i próby nacisku.
Kazał mi za łożyć maseczkę albo wyjść z pociągu. Nie zgodziłam się na to ponieważ miałam ważny bilet miesięczny na przejazd tym pociągiem, wówczas wezwał policję. I w tym momencie zostałam oszukana przez konduktora po raz drugi , gdyż nie dopełnił swojego obowiązku poinformowania mnie iż mogę być obciążona za postój pociągu w wys.630,- z powodu interwencji policji i postoju pociągu na czas trwania interwencji. Policja weszła do pociągu na dworcu centralnym, rozmawiali ze mną ok 10 min., po czym doszliśmy do porozumienia z funkcjonariuszem policji nie otrzymując od niego mandatu. Opuścili pociąg. W tym czasie konduktor spisywał moje dane z dowodu osobistego , równocześnie nie chcąc mi podać swoich danych. Prosiłam o nie kilkakrotnie , otrzymałam tylko nr jego ID z przepustki. Konduktor odszedł na krótki czas po którym wrócił do mnie, wręczając mi zwitek papieru powiedział
" proszę to są moje dane"i szybko uciekł. Wzięłam papier w dobrej wierze, ale po przeczytaniu go okazało się że konduktor oszukał mnie znowu, gdyż na wydruku nie była żadnych jego danych ,był to wydruk" dowód zapłaty" 630,- za zatrzymanie pociągu. Pociągu w oczywisty sposób nie zatrzymałam, tylko zrobił to konduktor. I tym razem zostałam oszukana przez waszego pracownika ponieważ podstępem wręczył mi dowód zapłaty informując iż są to jego dane a nie mandat. Bardzo się zdenerwowałam, kiedy odkryłam czym naprawdę są te zwitki papieru poszłam i oddałam je konduktorowi informując go że podstępnie wręczył mi dowód zapłaty, i ja go nie przyjmuję. Zostawiłam wydruk konduktorowi i wróciłam na swoje miejsce.
Wszystkie te zdarzenia mogą potwierdzić dwie pasażerki które widziały i słyszały wszystko i tak jak ja były oburzone postępowaniem konduktora. Podały mi z własnej inicjatywy swoje dane, i powiedziały że chętnie mi pomogą jako świadkowie zajścia. Zresztą w wagonie jest kamera która zarejestrowała zdarzenie.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 31/10/2020, 16:36    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
malami1Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 3
PostWysłany: 31/10/2020, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam skargę od kolei ale odpisali mi iż jest brak podstaw do pozytywnego rozpatrzenia jej. Konduktor w wyniku przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa skłamał iż odebrałam mandat a po zapoznaniu sie z treścią oddałam go konduktorowi. Owszem odebrałam ale zwitek papieru podany przez konduktora ze słowami OTO MOJE DANE. Świadomie wprowadził mnie w błąd , i jeszcze sie do tego nie przyznał.

Jesli znajdzie się ktoś kto będzie chciał mi pomóc w tej sprawie prześlę całą odpowiedź Kolei Mazowieckich, bo nie moge ich skopiować.

Z góry dziękuję
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 02/11/2020, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kiedy to miało miejsce?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malami1Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 3
PostWysłany: 02/11/2020, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzenie miało miejsce 21.09,2020
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 04/11/2020, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym okresie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego, niezależnie od rozporządzenia, o który mowa w pierwszym poście.

W świetle powyższego obciążenie pasażera za zachowanie, za zachowanie, które jest niezgodne z prawem i które jednocześnie wstrzymało ruch pociągu wydaje się jak najbardziej zasadne.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu