Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Zwlekanie z realizacją zlecenia
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
joanmiaDołączył: 05 Sty 2021
Posty: 1
PostWysłany: 05/01/2021, 1:51    Temat postu: Zwlekanie z realizacją zlecenia Odpowiedz z cytatem

Zleciłam firmie konstrukcję i odszycie 12 małych ubranek dla niemowlaków.
Ta cała historia zaczęła się od maja 2019.
Posiadam historię korespondencji i dowody wpłaty. Nie spisaliśmy umowy. Jednak umowa ustna jaką zawarliśmy na początku mówiła o tygodniach na wykonanie zlecenia, a nie miesiącach. W ubiegłym tygodniu napisałam do tej pani wiadomość, że kiedy ostatnio do mnie dzwoniła mówiła, że po dwóch tygodniach dostanę uszyte ubranka.Jednak minęło już ponad pięć tygodni i ciągle się do mnie nie odzywa .
To postępowanie jest bardzo nie profesjonalne i działa na moją niekorzyść pod wieloma aspektami.
Wykonanie szablonów i ich odszycie było zupełnie inne niż te, o które prosiłam. Co widać gołym okiem dla laika, A co dopiero mówić dla osoby z tak długoletnim stażem. Nie rozumiem jak można nie odezwać się do klienta, który zapłacił już tak pokaźną kwotę, a nie ma kompletnie nic w zamian nawet wiadomości. Kiedy pani Ewa przysłała mi odszyte szablony, które wykonała i były one kompletnie niezgodne z tymi, które wysłałam jej na zdjęciach, niekoniecznie byłam spokojna podczas rozmowy... Jednak ona tłumaczyła, ten sty, który jej zleciłam jest nie modny, modne jest raczej styl „ joł joł ” (!!!!!) Ja nie wiem co to jest za styl, Ale to ja jestem zleceniodawcą i to ja płacę za jej wykonanie i ona jak gdyby nie ma prawa narzucać mi co jest modne a co nie . Skończyło się tak, że modele, które miałam swoje wysłałam tej pani po to żeby skopiowała je i odszyła (!!!!!) Trochę dziwnie to się składa w całość bo ta pani ma ponad 30 lat praktyki, a ja zapłaciłam dla niej za wykonanie szablonów, Z których to powinna użyć kolekcję . W tym momencie jest to trochę dziwne bo ja wysłałam jej własne modele, czyli gotowce. Nie odezwała się do mnie przed świetami ani po.
Mówimy tu o kwocie około 4000 zł
Moja psychika ma się bardzo bardzo słabo Jestem zniechęcona kompletnie do pracy i nie wiem czy chce dalej konstruować jakąkolwiek markę odzieżową i cokolwiek dalej robić. Wydałam wszystkie oszczędności i możliwości uszyć ani jednego Ubranka żeby zarobić parę groszy. Rozmawiałam z kilku profesjonalistami i taka konstrukcja nie trwa tyle czasu.

Żeby było wszystko jasne chcę już zakończyć kontakt z tą panią i nawiązać współpracę z kancelarią prawną chciałabym odzyskać wszystkie moje pieniądze, bo wiem, że ta pani nigdy nie skonstruuje mi ubrania, które ja chce ona narzuca mi swoją modę, a ja za to muszę płacić. Tłumaczenie, że zanim model będzie gotowy robi się kilka razy poprawki i odszycia ( na mój koszt) wcale tu się nie zgadza, gdyż te Ubranka są bardzo proste i nie ma potrzeby robić kilkakrotnie poprawek chyba, że chce się zarobić więcej pieniędzy ale to już jest nieuczciwe. Co dokładnie w tej sytuacji miało miejsce.
Mam wszystkie przelewy i e-maile.
Jakie mam szanse na odzyskanie pieniędzy. Ta osoba kompletnie nie jest w stanie wywiązać się z obietnicy....Straciłam zdrowie czas i nadzieję...
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 05/01/2021, 1:51    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
robson
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 3707
PostWysłany: 06/01/2021, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W twojej sytuacji wysłał bym do tej osoby oficjalne pismo z wnioskiem o zwrot pełnej kwoty i zwrot wszystkich materiałów przez ciebie przesłanych w terminie dwóch tygodni od daty otrzymania pisma. Pismo wysłać za potwierdzeniem odbioru. Z dopiskiem, że w przeciwnym przypadku uznasz działania "krawcowej" jako próbę oszustwa z art. 286 par. 1 kk i sprawę zgłosisz do organów ścigania.
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu